بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» کویر کاراکال: زیستگاه سریعترین گربه جهان

کویر کاراکال: زیستگاه سریعترین گربه جهان

صحرای کاراکال: زیستگاه سریعترین گربه جهان

کاراکال نامی است که ممکن است شما را گمراه کند. در حالی که بسیاری از مردم ممکن است این مکان را مکانی در آمریکای مرکزی یا آفریقا فرض کنند ، کاراکال یک صحرای با شکوه در قلب ایران است. کاراکال ها فقط در آفریقا و آسیا یافت می شوند. در قزاقستان ، که شمالی ترین مکانی است که می توان کاراکالس را پیدا کرد ، به دلیل زمستان سخت جمعیت این گوشتخوار محدود است. در هند که شرقی ترین زیستگاه این حیوان است ، به عنوان گونه ای نادر معرفی می شود. این گربه به راحتی رام می شود.

هنگامی که به سفر به ایران فکر می کنید بیابان های ایران یکی از اصلی ترین جاذبه ها است. ایران بیابانهای بسیار زیبایی را در خود جای داده است و بیابانهای بی شماری در اطراف شهرهای مرکزی ایران مانند یزد وجود دارد که دسترسی به برخی از آنها آسان است زیرا در کنار یزد قرار دارند

این صحرا در نزدیکی شهر بافق در استان یزد در مرکز ایران واقع شده است. نام این صحرا از گربه وحشی کاراکال که در این منطقه زندگی می کند گرفته شده است. این گربه ها به دلیل هوش بالا و توانایی رام کردن ، همیشه مورد توجه مردم محلی قرار گرفته اند. این گربه ها همچنین پس از آموزش فنی در شکار محبوب بوده اند. گربه های صحرا و دیگر حیوانات حیات وحش را می توان در قلب این کویر طلایی یافت.

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

 از مناطق کوهستانی با دشت ها و تپه های پراکنده گرفته تا بیابانی با درختان نخل و تپه های شنی ، همه بخشی از طبیعت محافظت شده بافق را تشکیل می دهند. بیایید با کاراکال و عجایب آن ، یکی از معروف ترین کویرهای ایران آشنا شویم.

در قلب بیابانهای ایران ، جایی در نزدیکی شهر بافق در استان یزد ، صحرای کاراکال واقع شده است. بافق شهری در حدود 100 کیلومتری جنوب یزد است که به دلیل مناطق کوهستانی از شرق دارای آب و هوای معتدل است در حالی که ضلع غربی آن با آب و هوای خشک به کویر منتهی می شود. صحرای کاراکال یا صحرای صادق آباد در حوالی روستایی به همین نام واقع شده است.

کاراکال ، قاب نمایش رنگ ها و شگفتی ها

در همین زمان ، این کویر تصویری از درختان نخل و تپه های کویری را نشان می دهد. کاراکال مانند یک نقاشی از ترکیبی از رنگ ها شکل می گیرد که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. مانند همه کویرهای مرکزی ایران ، یک معجزه بزرگ در قلب خود دارد. تماشای آسمان شب و آنچه در آن است از عجایب وصف ناپذیر کویر است.

زیستگاه گوش سیاه

این کویر که طبیعتی بی نظیر و زیبا دارد نام عجیب خود را از گربه های وحشی معروف که در این منطقه زندگی می کنند وام گرفته است.

کاراکل یا سیاه گوش ، یک گربه وحشی در معرض خطر انقراض که سیاه گوش گوش صحرا نیز نامیده می شود ، یکی از سنگین ترین و سریع ترین زیر خانواده های گربه هایی است که در خاورمیانه و آفریقا زندگی می کنند. گربه های درنده که به سرعت ، استعداد و هوش فوق العاده در شکار مشهورند ، بسیاری از شکارچیان را مجذوب خود کرده است. در گذشته در هند و ایران از کاراکال برای شکار پرندگان ، خرگوش ها یا غزال های جوان استفاده می شد.

کاراکال ها به طور موقت در اکثر مناطق شرق و مرکز ایران ، از جمله فارس و شمال خوزستان وجود دارند ، اما همچنین نگرانی هایی در مورد وضعیت جمعیت نه تنها در ایران بلکه در جمهوری های آسیای میانه و همچنین در پاکستان وجود دارد.

استپ های خشک و نیمه بیابانی پارک ملی کویر ، پارک ملی توران ، منطقه حفاظت شده بهرام گور ، ساغند یزد ، عباس آباد نایین ، پناهگاه حیات وحش نایبندان ، سیستان بلوچستان ، خراسان ، مسجدسلیمان و کرمانشاه همه به عنوان زیستگاههای کاراکل در کاراکال ذکر شده اند. کشور.

به غیر از این گونه نادر ، گونه های مختلف جانوری دیگری نیز در این کویر زندگی می کنند که توانسته آن را از بیابان های دیگر متمایز کرده و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند.

یک سفر جذاب

بسیاری از گردشگرانی که قصد سفر به صحرای کاراکال را دارند می دانند که می توانند پس از ساعتها پیاده روی روی ماسه های نرم و ابریشمی و تماشای آسمان پرستاره شب کویر ، از یک برنامه سرگرم کننده مهیج لذت ببرند. گردشگران می توانند با دوچرخه های کویری به قلب کویر بروند ، شتر سواری در شن ها را تجربه کنند و یک سافاری خوب را امتحان کنند. در این صحرا اقامتگاه های سنتی نیز برای میزبان مهمانان در نظر گرفته شده است.

Iran's Lut Desert inscribed on UNESCO World Heritage List - Tehran Times

اتوبان آزادگان به سمت قم رفته و مسیر را به سمت یزد ادامه دهید. در مسیر با دنبال کردن تابلوهای راهنما، باید به سمت بافق و سپس روستای صادق آباد رفته و از آنجا با پرس و جو از مردم محلی، کویر کاراکال را بیابید.آفرود سواری را می‌توان یکی از هیجان‌انگیز‌ترین تفریحاتی دانست که در کویر کاراکال وجود دارد. آفرود سواری را می‌توانید در کویر کاراکال به اشکال مختلفی تجربه کنید.

اما برای بازدید از چیزهای بی نظیر اما دست نخورده و البته خیلی دور از یزد ، حدود 120 کیلومتر از یزد دور شوید تا به صحرای زیبا و آرامش بخش کاراکال یا صحرای صادق آباد در بافق یکی از شهرهای استان یزد برسید.

کویر کاراکال در مرکز ایران واقع شده است و مدتهاست زیستگاه یکی از زیباترین گربه های ایران به نام کاراکال است. یکی از دلایل محبوبیت کویر وجود این گربه است. در این کویر می توانید با ترکیب رنگ ها در این کویر زیبا به آرامش نهایی برسید.

در کویر ، با تماشای هم جمع شدن کویر و آسمان ، می توانید به معنای واقعی کلمه در افق ناپدید شوید. کویر منطقه ای مرموز است که از رنگ های مختلف گرفته تا تپه های شنی متحرک ، با وجود ظاهر ناهموار ، برای بسیاری از گردشگران جذاب است. کویر کاراکال در یزد به دلیل همجواری با روستای صادق آباد نام دیگری دارد که کویر صادق آباد است.

این روزها مدیران تور توجه ویژه ای به صحرای کاراکال دارند و تورهای کویری را ترتیب می دهند تا فرصتی برای تماشای این گربه های زیبا به گردشگران بدهند. این تورها نیز مورد استقبال گرم گردشگران قرار گرفته است. سوار شدن بر شتر ، سافاری ، موتور سواری بر روی شن های طلایی ، قدم زدن در میان درختان نخل و اقامت در یک اقامتگاه سنتی همه مواردی است که می توان از سفر به صحرا انتظار داشت. توصیه می کنیم گردشگرانی که ترجیح می دهند از سکوت کویر لذت ببرند ، سفری به این کویر داشته باشند. می توانید در کنار این کویر دست نخورده راحت قدم بزنید.

همچنین می توانید در اقامتگاه های سنتی کویر اقامت داشته و شب ها در کویر پر ستاره غوطه ور شوید. برای مسافرانی که علاقه زیادی به زیبایی و سکوت کویر دارند ، سفر به کویر کاراکال بسیار توصیه می شود.

مهمترین دستاورد گردشگران به این مقصد آرامش و سکونی است که در این کویر وجود دارد ، زیرا کویر منبع سکوت و آرامش است. سکوت در کویر ، آسمان پرستاره در شب های کویر و دنیای ناشناخته کویر تنها برخی از ویژگی های این سرزمین شنی است. کویر کاراکال در یزد نیز به دلیل دوری از مراکز پر سر و صدا مانند شهرهای بزرگ ، مکان ویژه ای برای آرامش و سکوت است.

IRAN professional desert expedition — RO

مدارک و وسایلی همراه خود

   اصل مدارک شناسایی من جمله شناسنامه و کارت ملی

   کلاه آفتاب‌گیر و عینک آفتابی

   کرم ضد آفتاب

   لباس اضافی

   لباس نخی ترجیحا رنگ روشن

   لباس گرم برای اقامت شبانه و هنگام غروب

   دوربین عکاسی

   موبایل

   پاور بانک

   میان وعده

   کوله پشتی کوچک

   بطری آب

   شکلات و تنقلات نمکی برای جلوگیری از افت قند و فشار

   کرم دفع حشرات

زیباترین شهرهای اسپانیا مطلب مرتبط زیباترین شهرهای اسپانیا

   داروهای ضروری

خلاصه

کاراکال نام یکی از دیدنی‌ترین کویرهای ایران است که در استان یزد و در نزدیکی شهر بافق قرار دارد و همه ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. این کویر بر خلاف کویرهای معروف همانند مرنجاب، ازدحام کمتری دارد و برای کسانی که به دنبال محیطی نسبت آرام برای تفریح هستند،کویر کاراکال فاصله کمی تا شهر بافق دارد و همین مساله باعث شده تا افرادی که در زمینه کویرنوردی مهارت زیادی ندارند، بتوانند با خیال راحت از آن بازدید کنند و نگران دور افتاده بودن و گم شدن در مسیر نباشند. نام کویر کاراکال از نام یک آهوی بومی گرفته شده که در این منطقه زندگی می‌کند و نسل آن نیز در حال انقراض است و می‌توانید چند نمونه از این گونه جانوری بی‌نظیر را در دل کویر مشاهده کنید.

فرم ارسال نظر





  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده