بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 11 دلیل که چرا من عاشق سفر در ایران هستم

11 دلیل که چرا من عاشق سفر در ایران هستم

راهنماهای عالی سفر از زبان دیانا لسکو

ایران مطلقاً کشور مورد علاقه من در جهان است. من روز اول ورودم عاشق ایران شدم. و بعد از 3 هفته در ایران ، عشق من به ایران قوت گرفت.

برای من ، سفر در ایران کاملترین تجربه سفر در طول تاریخ است. چیزهای زیادی وجود دارد که من در مورد ایران دوست دارم. در این وبلاگ ، من می خواهم با شما در میان بگذارم که چرا من ایران را دوست دارم و چه چیزی باعث می شود بسیاری از مسافران دیگر عاشق ایران شوند.

این وبلاگ همچنین روشن می کند که ایران ، ایرانیان و مسافرت در ایران چگونه است.

در ایران امنیت کامل دارید

مردم ایران بسیار عالی هستند

سفر در ایران آسان است

زیباترین شهرهای اسپانیا مطلب مرتبط زیباترین شهرهای اسپانیا

تنوع

مد ایرانی بی نظیر است

غذای ایرانی عالی و فوق العاده خوشمزه است

مناظر در ایران نفس گیر است

معماری ایرانی باشکوه است

سوغاتی های ایرانی یکی از موارد ضروری است

شکستن تعصبات خودم تحول آفرین است

درک رسانه در مقابل واقعیت

من در واقع می توانم 11 دلیل برای عاشق شدن شما در ایران یا اینکه چرا باید به ایران سفر کنید نیز بگویم.

1. ایران امن است

اولین دلیل اینکه ایران را دوست دارم ایمنی است.

سفر به ایران همیشه آرزوی من بوده است ، از زمانی که من در انگلیس زندگی می کردم و اولین سفر من به ایران در پایان سال 2018 انجام شد. من از اولین سفرم به ایران بسیار هیجان زده شدم و می خواستم همه در مورد آن بدانند. با کمال تعجب ، همه نمی توانستند هیجان من را بپذیرند.

من واقعاً این سوالات و هشدارها را درک نمی کردم ... من هرگز فکر نکرده ام که ایران می تواند خطرناک باشد اگرچه با شما صادق خواهم بود من واقعاً اخبار را دنبال نمی کنم. اما من وبلاگ های مسافرتی درباره ایران را خواندم که در آنها وبلاگ نویسان و مسافران در مورد میزان عشق خود به ایران را نوشته بودنند و بسیار خوشحال بودنند از اینکه به ایران سفر کرده بودنند.

راستش را بخواهید ، من بعد از دریافت این واکنش ها حتی بیشتر علاقه مند شدم که بفهمم ایران واقعاً چگونه است. برای من شبیه کار بود. به یاد داشته باشید ، من ثبت نام کردم تا به دنیا سفر کنم و بفهمم جهان واقعاً چگونه است. هیچ راهی برای شناخت دنیای واقعی از طریق رسانه ها وجود ندارد. واقعاً احساس می کردم مأموریتم ثابت کردن اشتباه مردم است. 

ایمنی در ایران ممکن است اولین چیزی باشد که می خواهید در مورد آن بدانید. چه سوالاتی در این مرحله در ذهن دارید؟ آیا ایران امن است؟ آیا ایران برای سفر ایمن است؟ آیا ایران برای بازدید امن است؟ آیا ایران خطرناک نیست؟

تاکنون برای من ایران امن ترین کشور بوده است. در این مورد چیز زیادی برای گفتن نیست. ایران در امان است. عادت زنانه. من در همه جای ایران کاملاً در خانه خود احساس می کردم.

برای اولین بار 3 هفته در ایران اقامت داشتم . من می توانستم در همه جا بگردم و در هر جایی کاملاً راحت باشم. احساس کردم ایران کشوری کاملا سازمان یافته است. برای من ، همه چیز خیلی آرام اتفاق می افتاد. آنچه که من در مورد ایران بیشتر دوست داشتم این است که این کشور فضای بسیار آرامی دارد و معتقدم ایرانی ها کسانی هستند که این فضا را ایجاد می کنند. در سطور بعدی درباره مردم ایران خواهید خواند.

2. مردم ایران بسیار عالی هستند

دلیل دوم اینکه ایران را دوست دارم مردم ایران است.

بیشتر و مهمترین ، بگذارید یک جمله ساده عرض کنم. من مردم ایران را دوست دارم. مردم ایران خونگرم ترین و مهربان ترین افرادی هستند که در زندگی ام ملاقات کرده ام. در ایران ، تمام آنچه که من دریافت کرده ام مراقبت ، عشق ، مهربانی ، صداقت و مهمان نوازی در بهترین حالت است.

این بخش طولانی تر خواهد بود اما وقت خود را برای خواندن داستان ها اختصاص دهید زیرا از طریق آن داستان ها بیشتر متوجه منظور من خواهید شد.

ایرانی ها چگونه هستند؟

من به دلایل مختلف از زمان حضورم در ایران لذت بردم ، اما آنچه بیشترین ویژگی را برای من پیدا کرد مردم ایران هستند.

مردم در ایران بسیار ثروتمند هستند. آنها از نظر تاریخ ، فرهنگ ، منابع طبیعی غنی هستند ، اما بیشتر از همه از نظر  مهربانی  و  سخاوت ! به طور کلی ، من این تجربه را دارم که مردم در سراسر جهان خوب و مهربان هستند.

اما در ایران در سطح دیگری است. مردم در ایران صمیمی ترین ، مهربان ترین ، سخاوتمندترین ، محترم ترین ، خونگرم ترین ، مودب ترین ، صادق ترین ، فروتن ترین ، با درایت ترین ، با ملاحظه ترین ، مفیدترین مردم و من در طول سفر بیشترین بازدید را برای بازدیدکنندگان داشته ام. تجربه اینکه این یک امتیاز مطلق است. 

مهمان نوازی ، گشاده رویی ، دوستی و سخاوت باورنکردنی جوهر فرهنگ ایرانی است

در ایران ، ایرانیان همیشه با دیدن من ، خصوصاً زنان در شهرهای کوچکتر ، به من لبخند می زدند. آنها همیشه از من می پرسیدند اهل كجا هستم و چه چیزی مرا به ایران آورده است. آنها پس از تبادل چند کلمه ، با گفتن " به ایران خوش آمدید "از من خداحافظی کردم. از اقامت خود را در اینجا لذت ببرید! "

گفتگو با مردم در خیابان ها ، مساجد یا کافه ها معمول ترین چیزی است که در ایران تجربه کردم. به این ترتیب بسیاری از ایرانیان را شناختم. آنها فقط به من نزدیک شدند و در پایان با هم اوقات خوبی را سپری کردیم.

علاوه بر این ، آنها همیشه مرا برای شام و خواب غرق در منزل دعوت می کردند. در ایران، مردم نیازی نیست که شما را بشناسند تا شما را به مکان خود دعوت کنند ، زیرا این یک فرهنگ فوق العاده باز است. من آن را به عنوان زیباترین چیز احساس کردم زیرا قلبم را پر از انرژی مثبت کرد و باعث شد احساس ارتباط با مردم ایران کنم. احساس کردم مثل اینکه من یکی از آنها هستم با من رفتار کردند.

من چند مورد خاص را با شما در میان می گذارم که نشان دهنده نهایت صراحت ، صمیمیت و سخاوت ایرانیان است.

وقتی مردی به ما نزدیک شد و به ما گفت: «کجا می خواهی بروی؟ من تو را به هرجایی که می خواهی می برم. "

من با همسفر آلمانی خود که چند روز پیش در یک خوابگاه ملاقات کردم از جزیره هرمز برمی گشتم. تازه وارد بندرعباس شدیم. ما جلوی ایستگاه کشتی در میان دریایی از رانندگان تاکسی قرار داشتیم و داشتیم بحث می کردیم که آیا باید از اسنپ (Uber ایرانی) استفاده کنیم یا تاکسی. بعد از گذشت 5 دقیقه مردی ظاهر شد و بسیار مودبانه به ما نزدیک شد.

"سلام! کجا میخواهی بروی؟ من شما را به آنجا می برم! "

"اوه ، نه ، ما یک اسنپ می گیریم."

"اوه ، شما نیازی ندارید. من شما را به هر کجا که می خواهید می برم. "

"قیمت آن چند است؟"

"شما لازم نیست که پرداخت کنید. من با همسرم اینجا هستم و دیدیم که گیج شده اید. "

"اوه ، ما گیج نیستیم ، اما خوب است."

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

ما به ماشین او رفتیم که در آنجا همسر و پسرش را دیدم. آنها پرسیدند که کجا می خواهیم برویم. من پیامی را که از دوستم منیژه از بندرعباس گرفتم و او را از یک گروه فیس بوکی می شناسم به او نشان دادم . من هرگز منیژه را ملاقات نکردم ، اما او با تماس و راهنمایی های خود در طول راه به من کمک زیادی کرد. این تنها نمونه ای نبود که ثابت کرد مهمان نوازی میراث پارسی است. به عنوان میهمان ایرانیان ، مانند یک جواهر گرانبها با شما رفتار می شود.

وقتی دختری جوان در مسجدی به من نزدیک شد و روسری خود را برای عکسهای زیبا به من پیشنهاد داد.

من در مسجد نصیرالملک ، معروف به مسجد صورتی ، در شیراز بودم. یک دختر جوان ایرانی به من نزدیک شد و به فارسی چیزی به من گفت. او زینب است که به همراه خواهر و مادرش در مسجد به عنوان گردشگر محلی حضور داشتند.

او از من پرسید آیا می خواهم روسری اش را بگیرم و با روسری اش عکس بگیرم؟ روسری او دقیقاً همان الگوهای دیوارهای مسجد مسجد نصیرالملک را داشت. من اول مردد بودم و بعد فقط قبولش کردم. وی هنگام مبادله روسری ، از من پرسید آیا می خواهم آنها با روسری از من عکس بگیرند؟

البته می خواستم. آنها جلسه عکاسی ما را خیلی جدی گرفتند. آنها چنان به تک تک جزئیات جلسه عکسبرداری اهمیت می دادند که گویی من هزینه آن را پرداخت کرده ام. آنها همچنین ما را به محل خود دعوت کردند ، اما من مجبور شدم آن را رد کنم زیرا همان شب پرواز به تهران داشتم . 

مردم آنچه را که دارند با من به اشتراک می گذارند

اغلب اوقات وقتی با اتوبوس به جایی سفر می کردم ، غریبه ها شیرینی یا میوه به من پیشنهاد می کردند. یک بار ، یک خانم مسن فقط در اتوبوس درون شهری به سمت من خم شد و یک میوه بزرگ به من داد. اول ، من آن را رد کردم زیرا از پیشنهاد او بسیار متعجب شدم. برای بار دوم قبول کردم. یک بار دیگر یک خانم جوان در اتوبوس مرتباً به من شیرینی می داد ، حتی اگر من خیلی تلاش کردم که از آن امتناع کنم. زیبایی این امر این است که ایرانیان دارای فرهنگ اشتراکی هستند که به نظر من در تعامل روزمره با مردم بسیار مهم است. اشتراک گذاری باعث ایجاد ارتباطات و ارتباطاتی برای ایجاد افراد شادتر می شود.

مهربانی فروشندگان

در ایران ، من سوغاتی خریداری کردم ، اما تعداد زیادی از آنها را به من با احترام هدیده دادند. در مغازه ها ، حتی اگر آنها ساعت ها با شما در مورد توضیحات محصولات مغازه خود توضیح دهند و من در نهایت نمی خواهم چیزی بخرم ، آنها مهربانی و رفتار خوب خود را حفظ کردند.و وقتی در خیابان جایی دوباره یکدیگر را می دیدیم ، به هرکدام لبخند می زدیم

3. سفر در ایران بسیار آسان است

این بسیار آسان است و به هیچ وجه چالش برانگیز نیست زیرا ایران همه چیز را برای گذراندن تعطیلات عالی به گردشگران خارجی ارائه می دهد. اولین چیزی که این کار را آسان می کند مردم ایران است که من قبلاً در مورد آنها صحبت کردم. اکنون ، جنبه های دیگر سفر را خودم لیست می کنم.

حمل و نقل بین شهرها: اتوبوس ، قطار ، هواپیما. من همه آنها را امتحان کردم. مسافرت از یک شهر به شهر دیگر بسیار آسان بود به لطف این واقعیت که آنها در طول روز به طور منظم کار می کنند و تهیه بلیط برای هر یک از آنها آسان است. علاوه بر این ، به نظر من همه آنها بسیار تمیز و راحت هستند. ایران اتوبوس های بسیار راحتی با صندلی ها و فضای بزرگ ارائه می دهد. آنها همچنین بسیار دقیق هستند. پیش بینی نمی کردم زیاد در برنامه ها تأخیر داشته باشم ، اما صادقانه بگویم من جایی نمی دویدم یا می خواستم هر کجا به موقع باشم. بنابراین حتی اگر تاخیرهایی هم وجود داشته باشد ، مطمئن هستم که متوجه آنها نشده ام. 

محل اقامت: خوابگاه ، هتل ، اقامت در خانه. درست مثل هر جای دیگر ، شما می توانید همه چیز را برای بودجه خود پیدا کنید.

صرف نظر از هزینه آنها ، با توجه به تجربه خودم ، بسیار تمیز هستند.

راهنمایان تور و رانندگان تاکسی برای سفرهای یک روزه: بسیار قابل اعتماد و وقت شناس. در برخی از تورها از راهنماهای تور و رانندگان تاکسی استفاده می کردم و آنها همیشه زودتر از موعد مقرر حاضر می شدند. به طور کلی ، تجربه من این است که ایرانی ها وقت شناس هستند.

مسافرت انفرادی زن: می دانم که سوال بسیاری از شماست. هیچ کس در خیابان من را اذیت نکرده و همه جا مثل من یک ملکه رفتار شده است.

4. تنوع در ایران

چهارمین دلیل اینکه ایران را دوست دارم این است که ایران یک جامعه چند قومی است.

بزرگترین تصور غلط درباره ایران عرب بودن ایرانیان است. این واقعاً درست نیست.

بیایید اقوام ایران را ببینیم اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان فارس هستند (61٪). در مورد بقیه ، آذری ها (16٪) ، كردها (10٪) ، لرها (6٪) ، تركمن ها (2٪) ، بلوچ ها (بلوچ ها) ، (2٪) ، عرب ها (2٪) ، و دیگرانی مانند مازندرانی ها ، پامیری ها ، پشتون ها ، اوسی ها ، ترک ها ، تاجیک ها ، تالیش ها ، واخی ها ، یاقنوبی ها ، زازاها و بسیاری دیگر. (1٪)

همچنین گروه ها و قبایل عشایر بی شماری در ایران وجود دارد . مشهورترین قبایل عشایر قبایل قشقایی و بختیاری هستند. فقط این دو گروه از 300 هزار عشایر تشکیل شده اند.

قبایل دیگر مانند شاهسوان و ایل مامیوند ، هر کدام حدود 50 هزار عضو ولگرد دارند.

به لطف این ترکیب متنوع جامعه ایرانی ، وقتی در ایران سفر می کنید ، این فرصت را خواهید داشت که با بسیاری از فرهنگ ها و سنت های مختلف آنها آشنا شوید.

5. مد ایرانی

پنجمین دلیل اینکه ایران را دوست دارم مد ایرانی است.

در ایران ، لباس زنانه دقیقاً همان چیزی نیست که شما فکر می کنید. صحنه مد در ایران بزرگ است و باور کنید همه بورکای سیاه نمی پوشند. اهل مد نیستم اما از خرید لباس های سبک ایرانی از جمله حجاب ایرانی (روسری) هنگام مسافرت در ایران لذت می بردم .

داشتن حجاب در ایران اجباری است. طبق قوانین ایران با این حال ، اما در مورد سبک حجاب ایرانی ، این کاملاً متفاوت از بقیه جهان است. اگر وبلاگ های من را بررسی کنید ، می بینید که چگونه من در ایران لباس پوشیده ام و چگونه روسری هایم را می اندازم.

و نحوه لباس پوشیدن من دقیقاً همان چیزی است که می توانیم آن را مد خیابانی ایرانی بنامیم.

6. غذای ایرانی بهشتی است

ششمین دلیل اینکه ایران را دوست دارم غذای ایرانی است.آشپزی ایرانی واقعاً استثنایی است. من به معنای واقعی کلمه تمام روز غذا می خوردم. من هرگز به اندازه ایران در رستوران ها وقت نگذرانده ام. وقتی وعده غذایی خود را در یک رستوران تمام کردم ، نمی توانستم صبر کنم تا به رستوران بعدی بروم و دوباره غذا بخورم.

من طیف گسترده ای از غذاهای سنتی ایرانی را امتحان کرده ام . و نه تنها این که غذای ایرانی بسیار باورنکردنی است ، بلکه به صورت هنری ارائه و سرو میشود. صرف یک صبحانه سنتی ایرانی زبان شما را می بندد وعلاوه بر این ، رستوران های سنتی در ایران مانند موزه هستند.

تگ ها :   چرا من عاشق سفر در ایران هستم سفر در ایران آسان است آیا ایران امن است؟ آیا ایران برای سفر ایمن است؟ آیا ایران برای بازدید امن است؟ معماری باشکوه ایرانی محبوب‌ ترین جاذبه‌های گردشگری جاذبه های گردشگری جاذبه گردشگری در ایران صنعت گردشگری در ایران

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده