بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» ایران یکی از قدیمی ترین ملتهای جهان

ایران یکی از قدیمی ترین ملتهای جهان

ایران کشور بزرگی است، پوشش به مساحت بیش از 1،648،000 کیلومتر 2 . این منطقه توسط خلیج عمان و خلیج فارس در جنوب و دریای خزر در شمال احاطه شده است و از تنوع زیادی در آب و هوا و فرهنگ برخوردار است. به دلیل گستردگی جغرافیایی ، می توان از هر چهار فصل سال در ایران لذت برد.

سایتهای ایرانی ثبت شده در فهرست یونسکو

چندین مکان تاریخی ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. برخی از آنها متعلق به ایران پیش از اسلام و برخی دیگر متعلق به ایران پس از اسلام هستند. با تایید اسناد ارائه شده توسط هیئت نمایندگی ایران به سازمان ملل ، این لیست به روز می شود.

چغا زنبیل

این معبد ایلامی یک بنای زیگورات شکل است که در زیر پادشاهی ایلام ساخته شده است. 1250 قبل از میلاد توسط سه دیوار عظیم احاطه شده است و از فاصله زیادی دیده می شود. میلیون ها آجر در ساخت این معبد استفاده شده است. برخی از آنها به خط میخی نوشته شده اند

تخت جمشید

این مکان تاریخی یک محوطه کاخ تشریفاتی و معروف ترین و محبوب ترین مکان در ایران است. این مجموعه کاخ است که در زمان داریوش بزرگ در سال 518 قبل از میلاد ساخته شده است ،پیش از این 29 کشور به منظور احترام و ملاقات در برخی از مواقع ، یا در مهرگان یا نوروز ، به امپراطوران پارس اعزام می کردند.

میدان امام خمینی

در اوایل قرن هفدهم توسط شاه عباس اول بزرگ ساخته شده و از هر طرف با بناهای باستانی همبسته با مجموعه ای از بازی های دو طبقه همراه است ، این مکان با مسجد سلطنتی ، مسجد شیخ لطف الله ، باشکوه شناخته شده است رواق قیصریه و کاخ تیموری قرن پانزدهم. آنها گواهی تأثیرگذار بر سطح زندگی اجتماعی و فرهنگی در ایران در دوران صفویه هستند.

تخت سلیمان

این مکان تاریخی منحصر به فرد یک مکان باستانی در کوه ها است که در مدت زمان طولانی شاهد زندگی بوده است. شما می توانید از قرن قبل از اسلام تا دوران پس از اسلام ساختارهای مختلفی مانند آتشکده ، معبد آناهیتا و بسیاری دیگر را پیدا کنید.

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

پاسارگاد

این اولین پایتخت اولین شاهنشاهی سلسله ایرانی ، هخامنشیان در ایران باستان است. پاسارگاد همچنین اولین نمونه از ترکیبات کاخ هخامنشیان و اولین نمونه های برنامه ریزی باغ ایرانی در تاریخ ایران است. بقایای چنین برنامه ریزی هنوز قابل توجه و دیدنی است. مقبره کوروش بزرگ در اینجا واقع شده است.

سلطانیه

این جاذبه گردشگری و مکان تاریخی ، پایتخت سلسله ایلخانیان است که در آن مقبره اولجایتو واقع شده است. این شاهکار معماری نمونه ای منحصر به فرد از دقت ایرانیان در ریاضیات و محاسبه در مهندسی است که به دوره ایلخانیان باز می گردد.

بیستون

این بزرگترین کتیبه جهان است که از 1119 خط میخی به سه زبان تشکیل شده و در یک نقطه کاملاً معروف واقع شده است. این سنگ پس از تلاش اولیه برای دستگیری شورشیانی که خود را به دروغ به عنوان فرزندان کوروش بزرگ معرفی کرده بودند ، داریوش بزرگ را به تصویر می کشد

آبشارهای شوشتر

این آبشارها شاهکارهای مهندسی در زمان ایرانیان باستان هستند. کل مجموعه شامل آبشارها ، سدها ، پل ها ، حوضچه ها ، آسیاب ها و غیره است. .

گروههای صومعه ارمنی

سه گروه صومعه ای از مسیحیان ارمنی در شمال غربی ایران امروزی زندگی می کنند: سنت تادئوس ، سنت استپانوس و کلیسای مقدس دزوردزور. قدیمی ترین سازه در میان این سه بنا به قرن 7 برمی گردد. معماری این معابد نشان دهنده سبک های معماری ایرانی و همچنین عناصر منحصر به فرد آنها بسیار جالب توجه است.

مجموعه بازار تاریخی تبریز

بازار تبریز ترکیبی باستانی از گذرگاه های ساخته شده از آجرهای مسقف ، سازه ها ، ساختمانها و فضاهای بسته است که برای مجموعه ای از عملکردهای مختلف استفاده می شود. بخشهای مختلف این بازار مسقف گسترده شاهد چندین رویداد تاریخی است. این کشور همیشه نقش مهمی در توسعه تحولات اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی در ایران داشته است.

60 Virtual Tours To Travel The World For FREE From Home

گروه شیخ صفی الدین

خانقاه در زمان حاكمان صفوی در ایران ساخته شده است و از ساختمانهای مختلفی برای كاربردهای مختلف مانند خانقاه (ساختمان جمع آوری صوفیه) ، مدرسه ، كتابخانه ، آرامگاه ، مسجد ، مخزن ، بیمارستان ، آشپزخانه ، نانوایی تشکیل شده است. ، و برخی از دفاتر.

باغ ایرانی

سنت توسعه و ایجاد باغ های ایرانی به زمان کوروش بزرگ ، قرن 6 قبل از میلاد برمی گردد. عناصر برجسته باغ های ایرانی شامل ساختمان های زیبا ، آلاچیق ها و دیوارها ، و همچنین برخی سیستم های آبیاری پیچیده است که از ایرانیان باستان به ارث رسیده است.

مسجد جامع اصفهان

این مسجد جمعه نشان دهنده تکامل ساختمان مسجد از اوایل دوران پس از اسلام در ایران است که از قرن 9 آغاز شده است. با گذشت زمان ، گوشه های مختلف مسجد به سبک های مختلف زمان خاص خود ساخته شده اند.

گنبد قابوس

این نمونه خارق العاده از ساختمان برج آرامگاه در ایران به سال 1006 برمی گردد ، زمانی که زیارید در ایران حکومت می کرد. این بنا از آجرهای منشعب شده بدون لعاب در گوشه ای از شهر باستانی جرجان ساخته شده است و جز این سازه چیزی از آن باقی نمانده است

کاخ گلستان

کاخ گلستان ، در محوطه مرکزی تهران ، یک محوطه کاخ خارق العاده است که از دوران قاجار ، اواخر قرن هجدهم ، هنگامی که تهران را به عنوان پایتخت اعلام کردند ، باقی مانده است.

شهر-سوخته

بقایای این شهر خشتی گلی به نام شهر سوخته (شهر سوخته) اولین نمونه از مجموعه جوامع پیچیده در شرق ایران است. یافته های باستان شناسی این محوطه 5000 ساله حاکی از بخشهای جداگانه ای برای خانه ها ، کارگاه ها و گورستان ها است.

چشم انداز فرهنگی میمند

میمند منطقه ای در استان کرمان در جنوب شرقی ایران و درست در جنوب برخی از مناطق کوهستانی محلی است. آنچه میمند را جالب توجه می کند ، سبک زندگی و محل اقامت آنها است زیرا آنها بخشی از زندگی عشایری و تا حدی ساکن زندگی می کنند.  

شوش

شوش یا شوش امروزی در جنوب غربی ایران و جنوب کوههای زاگرس واقع شده است. بازماندگان تمدن های باستان در شوش ، از اواخر هزاره 9 قبل از میلاد تا قرن سیزدهم به صورت مداوم سکونتگاه های هری را نشان می دهد.

قنات فارسی

ایرانیان در آوردن زندگی در وسط زمین های بایر کاملاً ابتکاری عمل کرده اند. از آنجا که آب همیشه چالش ساکنان فلات ایران بوده است ، پارسیان سیستم زیر زمینی مکمل آب را به نام قنات (کاریز) اختراع کرده اند.

کویر لوت

ایران در نیمه شرقی خود دارای دو صحرای بزرگ است. کویر لوت یک منطقه شگفت انگیز از ایران با ویژگی های خارق العاده است که هر عاشق طبیعت کنجکاو را دعوت می کند. کویر لوت اولین دارایی طبیعی ایرانی است که در یونسکو ثبت شده است.

مشهورترین علمای ایران

5 دانشمند پارسی که جهان اسلام را شکل دادند

ابن سینا یکی از تأثیرگذارترین دانشمندان و فیلسوفان جهان اسلام به دلیل سهم مهم خود در زمینه پزشکی مشهور است. اثر اصلی وی قانون پزشکی  یکی از مشهورترین کتابهای تاریخ پزشکی به شمار می رود و معیارهای پزشکی در اروپا و جهان اسلام را از قرن هفدهم تعیین می کند.

خوارزمی

این  ریاضی دان مشهور فارسی  است که با اعتبار  معرفی سیستم اعشاری  به جهان غرب است. یکی از محققان  بیت الحکمه در بغداد ، کار الخوارزمی در مورد معادلات خطی و درجه دوم  منجر به توسعه بعدی جبر شد ، اصطلاحی که از عنوان یکی از کتاب های وی ناشی می شود. 

زکریای رازی 

یک راز بزرگ معروف ، الرضی ، بزرگترین پزشک جهان اسلام در نظر گرفته می شود  . وی اولین کسی بود که الکل را به صورت خالص به صورت علمی شناسایی کرد و اسید سولفوریک تولید کرد. یک نویسنده پرکار،  آل رازی بررسی دانشنامهای از دارو ،  المنصوری  و  الحاوی ، بودند  متون پزشکی استاندارد در دانشگاه های اروپا و اسلامی .

غزالی 

فیلسوف ، فقیه و عارف غزالی قرن دوازدهم به عنوان  یکی از بزرگترین متکلمان اسلام شناخته می شود . رویکرد او در آشتی دادن عقل و وحی تأثیر مهمی در تفکر مسیحی و یهودی قرون وسطی داشت. نوشته های تأثیرگذار غزالی که  در درون اسلام به عنوان  مجید ، تجدیدکننده ایمان شناخته می شود ،  تصوف را به بخشی قابل قبول از اسلام ارتدکس تبدیل کرد .

Introduction to Iranian poets - Ariadokht


5 معروف ترین شاعران پارسی

فردوسی شاعر پارسی بسیار مورد احترام بود. او نویسنده شاهنامه (حماسه پادشاهان) است که طولانی ترین شعر حماسی جهان است که توسط یک شاعر خلق شده است و حماسه ملی جهان فارسی زبان است. شاهنامه قرن ها تاریخ و افسانه را طی می کند. فردوسی تاریخ ایران را از همان روزهای ابتدایی تا فتح اعراب دنبال می کرد. او زندگی خود را وقف حفظ هویت ، زبان و میراث ایران در زمانی کرد که صعود سیاسی عرب ها بقای زبان فارسی (فارسی) را به عنوان یک رسانه ادبی تهدید می کرد. وی با هدف آشکار کردن جذابیت و زیبایی زبان فارسی ، موفق شد از ویژگی زبان فراتر رود زیرا شعر او از جذابیت جهانی و انسانی برخوردار است. او ذات شخصیت مردان و زنان را کشف می کند ، انگیزه ها ، مبارزات درونی و بیرونی آنها را بررسی می کند ، بهترین و بدترین کیفیت آنها فردوسی عدالت و وفاداری ، آزادی ، عشق ، عزت ، شجاعت و وظیفه در قبال خانواده و جامعه را سربلند کرد. کارهای او که تحمل و شناختی که شایسته آن است را به دست آورد ، بخشی از میراث فرهنگی بشریت را تشکیل می دهد. به عنوان یک جواهر جهانی توصیف شده است.

حافظ ، شاعر بسیار مشهور در ایران ، بیشتر به خاطر اشعاری که می توان آنها را "ضد انسان" و بااستفاده از قرون وسطی اصطلاح "تئوسوفیک" توصیف کرد ، شناخته شده است. این اصطلاح تئوسوفی در قرون 13 و 14 برای نشان دادن کار عرفانی "نویسندگان فقط الهام گرفته از کتب مقدس." حافظ در درجه اول در ژانر ادبی غزل نوشت که سبک ایده آل برای بیان خلسه الهام الهی در عرفانی است آثار شعر عاشقانه. کارهای گردآوری شده او به عنوان قله ای از ادبیات فارسی قلمداد می شود ، که شعرهای خود را به یاد می آورند و هنوز هم آنها را به عنوان ضرب المثل و ضرب المثل به کار می برند. او یک عارف بوده است (asref) ، موسیقی و لذت به روشی استعاری ، حتی بی وقفه عرفانی تفسیر می شوند ، خواندن شمایل شناسی گناه و لذت جسمی به عنوان رمز مفصل نمادهای متعالی. نام وی به معنای "حافظ قرآن" است. یوهان ولفگانگ فون گوته و رالف والدو امرسون از نخستین نویسندگان غربی تحت تأثیر آثار حافظ بودند. دومی نوشت که "حافظ برای شاعران شاعر است" ، اولی که "حافظ هیچ نظیری ندارد"

سعدی شاعر و ادب بزرگ پارسی به دلیل کیفیت نوشته ها و عمق اندیشه های اجتماعی و اخلاقی وی شناخته شده است. سعدی به طور گسترده ای به عنوان یکی از بزرگترین شاعران سنت ادبی کلاسیک شناخته می شود و به او لقب "استاد گفتار" را در میان دانشمندان پارسی می دهند. در سنت های غربی نیز از وی نقل شده است. سعدی بخاطر قصیده هایش مشهور است ، که معروف ترین آنها ، بنی آدم ، بخشی از گلستان است. به روشی ظریف خواستار از بین بردن همه موانع بین انسانها است. در ورودی سازمان ملل کلمات شگفت انگیز آن شاعر بزرگ پارسی ، سعدی ، وجود دارد:

    "همه انسانها عضو یک قاب هستند ،

    از آنجا که همه ، در ابتدا ، از یک ذات آمدند.

    وقتی زمان یک اندام را با درد رنج می دهد

    اندام های دیگر در حالت استراحت نمی توانند باقی بمانند.

    اگر احساس بدبختی دیگران نمی کنید

    یک انسان برای تو هیچ اسمی نیست.

خیام یک ستاره شناس ، منجم ، پزشک ، فیلسوف و ریاضیدان بود: او در جبر کمک های برجسته ای انجام داد. شعر او در غرب بیش از هر شاعر غیر غربی شناخته شده است. در سال 1892 ، باشگاهی به نام خیام در لندن تاسیس شد. در سال 1970 یکی از دهانه های ماه به نام وی نامگذاری شد و در سال 1980 یک مخروط تازه اختراع شده در ریاضیات نامگذاری شد. نبوغ شاعرانه خیام همیشه در شرق جشن گرفته می شد ، اما شهرت او در کشورهای اروپایی منشا اخیر دارد. در غرب او یکی از مشهورترین و تحسین برانگیزترین شاعران و دانشمندان شرقی است. در سال 1859 ، چند سال پس از آنکه نسخه ووپك جبر خیام را - كه قبلاً تقریباً ناشناخته بود - در دسترس دانشمندان غربی قرار داد ، شاعر انگلیسی ادوارد فیتزجرالد ترجمه هفتاد و پنج رباعی را منتشر كرد ، نسخه ای که همچنان محبوب است. تعداد زیادی از اشعار به تعدادی از زبان های اروپایی منتشر شده است. شعرهایی که عموماً به عنوان روایات خیام شناخته می شوند ، یکی از اجلاس های شعر فلسفی است که اندیشه آزاد الحادی ، اومانیسم و ​​آرزوهای عدالت ، کنایه و بدبینی را به نمایش می گذارد.

مولوی یا مولانا و مشهورتر در جهان انگلیسی زبان به نام مولوی (1207 –1273) ، شاعر ، حقوقدان ، متکلم و عارف صوفی پارسی در قرن سیزدهم بود. اهمیت مولانا برای عبور از مرزهای ملی و قومی در نظر گرفته شده است. شعرهای وی به طور گسترده ای به بسیاری از زبان های جهان ترجمه و به قالب های مختلف انتقال یافته است. آثار مولانا به زبان فارسی نوشته شده و مثنوی وی همچنان یکی از پاک ترین جلال های ادبی پارس و یکی از افتخارات تاج زبان فارسی است. این پیوندهای فرهنگی ، تاریخی و زبانی میان مولانا و ایران از مولانا به عنوان یک شاعر برجسته ایرانی ساخته است. آثار اصلی وی در سراسر جهان فارسی زبان به طور گسترده خوانده می شود. شعرهای وی به طور گسترده ای به بسیاری از زبان های جهان ترجمه و به قالب های مختلف انتقال یافته است. مولانا به عنوان "

شاعر پرفروش ایالات متحده متعلق به مولانا مولوی ، شاعر پارسی است!

"لحظه ای که اولین داستان عاشقانه ام را شنیدم ،

من شروع به جستجوی تو کردم ، نمی دانستم

چقدر کور بود

عاشقان بالاخره جایی ملاقات نمی کنند.

آنها در تمام مدت در یک دیگر هستند. "

مشهورترین فیلسوفان پارسی

ابن سینا

ابن سینا (حدود 970–1037) فیلسوف و پزشک برجسته جهان اسلام بود. وی در کار خود رشته های مختلف تفکر فلسفی / علمی در اواخر عهد باستان یونان و اوایل اسلام را به یک سیستم علمی منطقی سخت گیر و خود سازگار درآورد که تمام واقعیت ها ، از جمله اصول دین آشکار و مضامین کلامی و عرفانی آن را در بر می گرفت.

سهروردی

سهروردی ، شیخ الاشراق ، (متولد حدود 1155 ، سهرورد ، نزدیک زنجان ، ایران - درگذشت 1191 ، شالاب ، سوریه) ، عارف و متکلم عارف ، که از چهره های برجسته مکتب اشراقی فلسفه اسلامی بود. او سعی کرد فلسفه و عرفان سنتی را با هم سازگار کند. وی در مشهورترین اثر خود ، Ḥikmat al-ishrāq (”حکمت اشراق”) ، گفت که ذات مخلوقات عقل هستند ، و هیچ واقعیت و وجود عینی ندارند. وی با تمرکز بر مفاهیم هستی و نیستی ، معتقد بود که وجود یک پیوستار واحد است که در پرتوی ناب که او او را خدا می نامید ، به اوج خود می رسد. سایر مراحل قرار گرفتن در امتداد این پیوستار آمیزه ای از نور و تاریکی است.

ملاصدرا

ملاصدرا (حدود 1571/2 - 1640) ، یک فیلسوف اسلامی شیعه ایرانی ، متکلم بود که در قرن هفدهم رنسانس فرهنگی ایران را رهبری کرد. مسلماً ملاصدرا مهمترین و تأثیرگذارترین فیلسوف جهان چهارصد سال اخیر در جهان اسلام است. رویکرد مولاصدرا به فلسفه که علاقه به الهیات را در هم آمیخته و از بینش های شهود عرفانی بهره گرفته است. او طرفدار یک روش فلسفی رادیکال بود که سعی داشت از دوگانگی ساده بین شیوه استدلال و دانش گفتاری ، نسبتی و شیوه شناختی شهودی ، شاعرانه و غیر گزاره ای فراتر رود. ملاصدرا متفکر متبحری بود که آثاری در فلسفه ، الهیات ، عرفان و تفسیر کتاب مقدس می نوشت ، او سعی در تلفیق وسیع رویكردهای اندیشه اسلامی داشت و ضرورت روش فهم واقعیت را از طریق آمیزه ای از استدلال منطقی ، الهام معنوی و مراقبه عمیق بر منابع كتاب مقدس سنت شیعه اثنی عشری مورد بحث قرار داد. اسلام. گرچه بنیانگذار آن نیست ، وی استاد مکتب اشراقی (اشراقی یا اشراقی) فلسفه شناخته می شود ، چهره ای بنیادین که بسیاری از مجالس فلسفه عصر طلای اسلامی را در آنچه او تئوسوفی متعالی می نامید ، سنتز می کند. کار اصلی او "تئوسوفی متعالی در چهار سفر عقل" یا به سادگی چهار سفر است. او استاد مكتب اشراقی (اشراقی یا اشراقی) فلسفه تلقی می شود ، یك شخصیت اصلی كه بسیاری از فلسفه های عصر طلای اسلامی را در آنچه او تئوسوفی متعالی می نامید ، تركیب كرد. کار اصلی او "تئوسوفی متعالی در چهار سفر عقل" یا به سادگی چهار سفر است. او استاد مكتب اشراقی (اشراق یا اشراقی) فلسفه تلقی می شود ، یك شخصیت اصلی كه بسیاری از فلسفه های عصر طلای اسلامی را در آنچه او تئوسوفی متعالی می نامید ، تركیب كرد. کار اصلی او "تئوسوفی متعالی در چهار سفر عقل" یا به سادگی چهار سفر است.

Celebrate the Seasons | Prairie Performances | Illinois Public Media

ایران کشور چهار فصل است

ایران یکی از تنها کشورهای جهان است که چهار فصل کامل را در اختیار دارد. شمال آن پوشیده از جنگلهای همیشه سبز و دریاچه ای زیبا با آب و هوای معتدل است ، جنوب آن به خلیج فارس منتهی می شود ، با آب و هوای گرم و مرطوب ، درختان خرما زیبا و جذاب ، شرق آن با یک کویر گرم و شنهای روان ، با شبهای پر از ستارگان و غرب این سرزمین پهناور با کوههایی بلند در آسمان.

ایران در فلات ایران در جنوب غربی آسیا واقع شده است ، جایی که خاورمیانه شناخته شده است. به دلیل موقعیت جغرافیایی ، ایران دارای تنوع زیادی در آب و هوا است بنابراین تقریباً هر بار در سال می توان هر فصل مورد علاقه را تجربه کرد.

مثلا؛ می توان در زمستان در نزدیکی تهران اسکی انجام داد و با یک پرواز یک ساعته به جزیره کیش رفت و در آب گرم خلیج فارس شنا کرد.

کوه

در ایران دو رشته کوه وجود دارد ، البرز در شمال و زاگرس در غرب. دماوند (5610 متر) بلندترین قله در رشته کوه های البرز و دنا (4409 متر) در زاگرس است که به دلیل طبیعت منحصر به فرد و گونه های کمیاب جانوری ، پارک های ملی متعددی برای پیاده روی ، اردو زدن یا کوهنوردی وجود دارد.

در این مناطق ، دمای مناطق مرتفع بین - 5 درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد در تابستان و -40 درجه سانتیگراد تا 10 درجه سانتیگراد در زمستان است. همچنین می توانید طبیعت زیبایی را در دره ها پیدا کنید که برای کوهنوردی و رفتینگ مناسب باشد.

دشت

در مناطق مختلف ایران بیش از 20 دشت مختلف وجود دارد. و جالب اینجاست که شما همیشه می توانید دشتی پر از گل را در هر فصلی پیدا کنید. زیباترین آنها دشت لاله های واژگون در چهارمحال و بختیاری ، دشت فارس نرگس ، دشت مغان در اردبیل و دشت بزرگ خوزستان است.


کویر

در ایران دو کویر اصلی وجود دارد: "داشت کویر" در مرکز و "کویر لوت" در جنوب شرقی. این مناطق صخره ای ، تپه های شنی و سواحل با پوشش گیاهی و حیات وحش خاص خود دیده می شود. صحرای لوت از سال 2016 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. جالب است بدانید که گاندوم بریان در لوت گرمترین مکان در جهان است.


جنگل

بیشترین جنگل های ایران در بین دریای خزر و رشته کوه البرز واقع شده است. جنگل های حرا در قشم و سواحل جنوبی (درختان حرا) ، جنگل های بلوط زاگرس ، جنگل های هیرکانی (ببرهای آن توسط شکسپیر در مکبث ذکر شده است) و جنگل های ارسباران مهمترین آنها هستند.

دریا و دریاچه

دریای خزر با سواحل زیبا و طبیعت کمیاب و چشم نواز در شمال ایران قرار دارد ، خلیج فارس و دریای عمان در جنوب با سواحل ماسه ای ، صخره ای یا مرجانی واقع شده اند. قایق سواری ، غواصی و ماهیگیری در این مناطق بسیار رایج است. یک جزیره زیبا قشم با اکوسیستم منحصر به فرد و جزیره کیش با صخره های مرجانی زیبا و جذاب وجود دارد.

Top Ten Tehran | Best Restaurants, Coffee shops, Pastries, Gyms, Shopping  Centers, Real estates in Tehran

نتیجه نهایی

مسیرهای فرهنگی در ایران

یکی از بهترین راه های کاوش در ایران ، دنبال کردن مسیرهای فرهنگی است. به این ترتیب ، در حالی که کمترین زمان و هزینه را صرف می کنید ، می توانید از بیشتر سایتها و مکانها بازدید کنید. بنابراین ، دانستن جزئیات مسیرهای فرهنگی در ایران و پیگیری آنها در طول سفر به ایران مهم است

ایران با مساحت بیش از 1.6 کیلومتر مربع و واقع در چندین منطقه مختلف آب و هوایی ، سرزمین وسیعی برای اکتشاف است. بنابراین ، بهترین کار این است که ابتدا محبوب ترین مقاصد گردشگری آن را بشناسید و سپس با بازدید از هر گوشه و کنار این سرزمین باشکوه و زیبا ، یک تور دقیق را برنامه ریزی کنید.

تهران ، پایتخت و همچنین پرجمعیت ترین شهر ، قطعاً باید در هر برنامه سفر به ایران لحاظ شود. در کنار بناهای تاریخی ، موزه های کلاس جهانی و زمین های بازی موجود ، تهران دارای جاذبه های طبیعی و فرهنگی بسیاری نیز است. پس از آن ، باید اصفهان را که با نام محلی نسف جهان (به معنای "نیمی از جهان") شناخته می شود ، با معماری برجسته و شناخته شده جهان ، امتحان کنید. یزد ، اولین شهر ایران که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است ، نباید از بین برود. مقصد بعدی گردشگری در این شیراز ، شیراز است که در کنار معماری ذکر شده برای اصفهان ، یک عجایب طبیعی واقع در قلب یک کویر است ، و در مورد آن ، برای کسانی که زیبایی و سکوت یک کویر را ترجیح می دهند ، کرمان وجود دارد ،

جنوب ایران شامل بسیاری از مقاصد گردشگری است که بندرعباس با سواحل زیبا و صنایع دستی از جمله آنها است. استان خوزستان ، که در آن شوش ، شوشتر ، چوغا زنبیل است. با این حال ، اگر کسی هوای سرد و کوهستانی را ترجیح می دهد ، کردستان ، کرمانشاه و آذربایجان وجود دارد. برای داشتن آب و هوای مدیترینی ، به شمال ایران سفر کنید و از زیبایی طبیعت ، مهمان نوازی مردم و البته غذاهای خوشمزه لذت ببرید.

مقصد صنایع دستی در ایران

سرزمین پهناور ایران محل زندگی بسیاری از آثار دست ساز است که از آنها به عنوان صنایع دستی سنتی یاد می شود. هر منطقه و حتی شهری صنایع دستی خاص خود را دارد که بسیاری از آنها در سطح ملی به عنوان میراث ناملموس ثبت شده اند. از جمله ، می توان به لک ترشی (نوع خاصی از کنده کاری چوب) ، ترمه بافی (نوعی پارچه دستبافت ایرانی) ، Toreutics (فلزکاری هنری) ، فرش ایرانی و موارد دیگر اشاره کرد ، فهرست میراث فرهنگی در حالی که بسیاری از صنایع دستی ایرانی تولید ملی است و در سراسر کشور یافت می شود ، برخی از آنها با بهترین کیفیت در منطقه یا شهر خاص یافت می شوند. بنابراین شناختن مقصد صنایع دستی در ایران بسیار مهم است تا بتوانید با بهترین کیفیت محصولات را با بهترین قیمت خریداری کنید. طیف گسترده ای از صنایع دستی تولید شده توسط هنرمندان ایرانی ، هر شهر صنایع خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، یزد به ترمه ، تبریز به دلیل فرش های دستبافت ، ملایر به منبت کاری ، سیستان و بلوچستان به گلدوزی و غیره مشهور است.

منبع مطلب

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  روانشناس ایرانی در لندن   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! مشاهده