مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» پارک کروکودیل نوپک، تنها پارک کروکودیل در خاورمیانه

پارک کروکودیل نوپک، تنها پارک کروکودیل در خاورمیانه

جاذبه های گردشگری قشم: پارک کروکودیل نوپک

پارک کروکودیل نوپک پارکی جدید و ابتکاری در قشم است که به دلیل منحصر به فرد بودن و هیجان آن به یک جاذبه محبوب تبدیل شده است. پارک کروکودیل نوپک تنها پارک کروکودیل در خاورمیانه است. کروکودیل های غول پیکر در اینجا پرورش داده می شوند و شما می توانید با بیش از 100 کروکودیل نوزاد و بالغ عکس بگیرید. پارک کروکودیل نوپک نیز خانه قدیمی ترین تمساح ایران است. علاوه بر تمساح، نژادهای مختلفی از پرندگان و پستانداران در اینجا نگهداری می شود.

پارک کروکودیل نوپک، تنها پارک کروکودیل در خاورمیانه

درباره پارک کروکودیل نوپک

جزیره قشم جایی است که می توانید تجربیات جدیدی را پیدا کنید که تا به حال تجربه نکرده اید. جاذبه های طبیعی و تاریخی جزیره قشم به اندازه کافی جالب و رضایت بخش هستند اما برای تماشای این حیوانات غول پیکر و کوچک می توانید به پارک کروکودیل نوپک بروید. هدف این پارک حفظ محیط زیست جانوران و گیاهان کمیاب است.

پارک کروکودیل نوپک، تنها پارک کروکودیل در خاورمیانه

تاریخچه پارک کروکودیل نوپک

ایده پرورش کروکودیل اولین بار توسط خانم روستایی، جانورشناس و کارشناس اکوتوریسم در سال 1383 مطرح شد و یک سال بعد به همراه همسرش آقای سالاروند مدیر پروژه و کارشناس پرورش کروکودیل به جزیره قشم مهاجرت کردند. نوآوران پویا کیمیا را به عنوان دفتر خود ثبت کردند و مجوز تأسیس مزرعه ای را گرفتند که عملاً بتوانند کار خود را در آن شروع کنند. 8 کروکودیل از جنوب شرق آسیا به جزیره قشم منتقل شدند. پس از تمام تلاش‌ها در انجام تحقیقات و مطالعات، تیم در سال 2013 به هدف خود رسید.


جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

پرورش کروکودیل در پارک کروکودیل نوپک

از آنجایی که کروکودیل ها حیواناتی تخم زا هستند و نوزادان آنها پس از 3 ماهگی از تخم های آنها متولد می شوند. در پارک کروکودیل نوپک، عناصر موثر در تولید مثل مانند دما، رطوبت، کیفیت آب استخر، عادات غذایی و محیط به دقت بررسی شدند. در ابتدا دمای خاک در برخی از ماه ها به طرز شگفت انگیزی بالا بود به طوری که برای تولید مثل کروکودیل ها خطرناک بود. به عنوان یک نتیجه مستقیم، تمام تخم ها به جای طبیعت در یک فضای مصنوعی نگهداری می شدند و هنوز هم هستند.

پارک کروکودیل نوپک، تنها پارک کروکودیل در خاورمیانه

کارهایی که باید در پارک کروکودیل نوپک انجام دهید.

اولین کاری که ممکن است در پارک کروکودیل نوپک برای شما جالب باشد، عکاسی است. عکاسی در این پارک مجاز است و می توانید با پرداخت هزینه های اضافی خاطرات بازدید خود را حفظ کنید.

شما همچنین می توانید بدون آسیب در میان کروکودیل ها راه بروید! از آنجایی که آنها به طور منظم تغذیه می شوند، هیچ خطری برای تهدید شما وجود ندارد.

برخی از مراکز تفریحی مانند فروشگاه سوغاتی و کافه هم در این پارک موجود هستند. همچنین می توانید به ماهیگیری بروید و ماهی هایی را که صید کرده اید در رستوران نزدیک محل بخورید. بچه های شما می توانند در مکان تعیین شده برای کودکان بازی کنند.


در نزدیکی پارک کروکودیل نوپک کجا غذا بخوریم؟

رستوران بدیل، رستوران خان بوم، رستوران شب های طلایی، رستوران نعیم، رستوران شب های دفاری، رستوران دو دلفین، رستوران دریا، غذای طلایی، فست فود سی استار و غذای خانگی سینگو رستوران های نزدیک شما هستند تا غذاهای لذیذی در جزیره قشم داشته باشید.فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده