مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» فومن، شهر مجسمه ها و شالیزارها

فومن، شهر مجسمه ها و شالیزارها

جاذبه های گردشگری گیلان: فومن

فومن شهر مزارع کوچک، مجسمه ها، درختان چنار و مکان های دیدنی طبیعی زیبا است. این سرزمین تاریخی به گفته باستان شناسان یکی از قدیمی ترین مناطق شمال ایران است. این شهر که از آب و هوای معتدل و خنک بهره می برد، سرزمین غذاهای لذیذ و محلی، صنایع دستی و سوغاتی های محلی است.

فومن، شهر مجسمه ها و شالیزارها

درباره فومن

فومن زمینی کاملاً حاصلخیز در استان گیلان در شمال ایران است. بر این اساس، مزارع سبز زیادی برای کشت محصولات وجود دارد. علاوه بر این، این شهر تاریخی است که سازه های باستانی در آن یافت می شود.

معروف ترین سوغات این شهر کلوچه های آن است. مردم محلی کلوچه ها را در فومن می فروشند یا برای فروش به شهرهای دیگر می فرستند. کلوچه ها با یک فنجان چای بسیار خوشمزه می شوند.

جاذبه هایی که در طول سفر می توانید از آنها دیدن کنید قلعه رودخان، ماسوله، پارک فومن، روستای زودل، روستای فوشه و بسیاری مکان های دیگر است.

فومن، شهر مجسمه ها و شالیزارها

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

قلعه رودخان

قلعه رودخان که در نزدیکی فومن قرار دارد، قلعه ای است بر فراز کوه رودخان با مساحتی بیش از 6 هکتار. باستان شناسان تخمین می زنند که این بنا در دوره ساسانیان ساخته شده است. پس از عبور از یک جاده تیز خارج از فومن به منطقه ای در دامنه کوه قلعه رودخان می رسید که می توانید ماشین خود را در آنجا پارک کنید. صدای آرامش بخش آب را از رودخانه مجاور خواهید شنید و مغازه های متعددی را مشاهده خواهید کرد که غذاهای خوشمزه و صنایع دستی زیبا می فروشند. حتی اگر از آن 1000 پله بالا نروید، باز هم اوقات خوبی را در این مکان تجربه خواهید کرد.

فومن، شهر مجسمه ها و شالیزارها

ماسوله

روستای ماسوله یک شهر تاریخی و توریستی و یک اثر معماری کامل است. به دلیل سبک معماری خود که در آن "حیاط ساختمان بالا، سقف ساختمان زیر است" شناخته شده است. این روستا اولین شهر تاریخی زنده ایران است که در سال 1354 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. نکته جالب توجه این است که ارتفاع پایین ترین قسمت تا بلندترین قسمت آن حدود 120 متر است. مه زیبای روستا باعث جذابیت بیشتر آن در چشم بازدیدکنندگان شده است.

فومن، شهر مجسمه ها و شالیزارها

پارک فومن

پارک فومن یکی از زیباترین و محبوب ترین مکان های فومن است. این پارک به خاطر مجسمه هایش که نشان دهنده سبک زندگی مردم محلی شهر است، مشهور است.

فومن، شهر مجسمه ها و شالیزارها


فرم ارسال نظر

  تور روسیه   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده