بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» قلعه رودخان، قلعه ای در ابرها

قلعه رودخان، قلعه ای در ابرها

جاذبه های گردشگری گیلان: قلعه رودخان

این کاملا ارزشش را داشت! این را بعد از 4-5 ساعت بالا و پایین رفتن از 1000 پله در قلعه رودخان می گویید! اما، چرا باید چنین مشکلی را برای دیدن یک جاذبه تحمل کنید؟ مطلب زیر را بخوانید تا بدانید چرا!

قلعه رودخان، قلعه ای در ابرها

درباره قلعه رودخان

قلعه رودخان یکی از اسرارآمیزترین جاذبه های گردشگری گیلان است. این مکان در نزدیکی شهر کوچک و زیبای فومن در شمال ایران و در نزدیکی رشت واقع شده است. قلعه رودخان با وسعتی بیش از 6 هکتار، قلعه ای بر فراز کوه رودخان است. باستان شناسان تخمین می زنند که این بنا در دوره ساسانیان ساخته شده است.

پس از عبور از یک جاده تند و تیز خارج از فومن به منطقه ای در دامنه تپه قلعه رودخان می رسید که می توانید ماشین خود را در آنجا پارک کنید. صدای آرامش بخش آب را از رودخانه مجاور خواهید شنید و مغازه های متعددی را مشاهده خواهید کرد که غذاهای خوشمزه و صنایع دستی زیبا می فروشند. حتی اگر از آن 1000 پله بالا نروید، باز هم اوقات خوبی را در این مکان تجربه خواهید کرد.

قلعه رودخان، قلعه ای در ابرها

اما در مورد قلعه چطور؟ خب رسیدن به بالای این کوه و قلعه کار آسانی نیست. بنابراین، اگر کتونی خود را نیاورده اید، یا اگر اندام (تقریباً) متناسبی ندارید، بهتر است از آن پله ها بالا نروید، زیرا ممکن است به شدت خسته شوید. با این حال، می توانید عصا بخرید یا در چایخانه های سر راه نفسی تازه کنید. اگرچه این مسیر ممکن است شما را خسته کند، اما منظره آن چنان شگفت انگیز است که ممکن است سختی های مسیر را فراموش کنید.

زیباترین شهرهای اسپانیا مطلب مرتبط زیباترین شهرهای اسپانیا

در بالای این کوه رستورانی وجود ندارد و باید حدود 5 ساعت را بدون غذا سپری کنید. پس بهتر است قبل از کوهنوردی خود را با برخی غذاها سیر کنید.

وقتی از آخرین پله بالا می روید، با یک قلعه شگفت انگیز قدیمی روبرو می شوید و از خود می پرسید که چگونه توانسته اند تمام مواد را برای ساختن این قلعه به اینجا بیاورند! برای اینکه ببینید چرا این قلعه ساخته شده است، باید چند قدم دیگر بردارید و از پشت بام ساختمان عبور کنید. در آنجا، شما یک پانوراما و یک منظره عالی از اطراف دارید. جای تعجب نیست که این قلعه هرگز شکست نخورد چون ساکنان آن فوراً هر گونه تهدیدی را مشاهده می کنند.

بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه بهار و تابستان است. اگرچه قلعه رودخان در فصل پاییز منظره شگفت انگیزی دارد، اما باید بدانید که ممکن است مسیر به دلیل بارندگی خطرناک باشد.

قلعه رودخان، قلعه ای در ابرها

موقعیت قلعه رودخان

همانطور که در بالا ذکر شد، قلعه رودخان در نزدیکی فومن قرار دارد . با رسیدن به انتهای شهر (وقتی از رشت رانندگی می کنید) به دو راه خواهید رسید، یکی از این راه ها شما را به قلعه رودخان و دیگری به ماسوله ، یکی دیگر از جاذبه های دیدنی گیلان می رساند. اگر می‌خواهید بیشتر در دل گیلان اسرارآمیز بگردید، خلخال ، جنگل گیسوم ، ماسال یا دیلمان را امتحان کنید.

قلعه رودخان، قلعه ای در ابرها

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده