بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

مکان های دیدنی پایتخت

در تهران، می توانید انواع مکان های تفریحی را با توجه به روحیه خود پیدا کنید. از موزه ها و ساختمان های باستانی گرفته تا پارک های مختلف. شاید عجیب به نظر برسد، اما اطراف و نزدیک شهر شلوغ تهران، مکان های دنج و کاملا طبیعی وجود دارد.

پس اگر می خواهید با زیباترین مکان های تهران برای گشت و گذار آشنا شوید، کمربند ایمنی خود را برای شروع ببندید.


موزه ها و ساختمان های باستانی

نمی توان به ایران سفر کرد و نگران بازدید از موزه ها نبود. موزه ها یکی از بهترین مکان های دیدنی تهران هستند و تعداد نسبتا بالایی دارند. برخی از معروف ترین موزه های تهران عبارتند از:


کاخ موزه گلستان

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

کاخ گلستان یکی از بهترین مکان های دیدنی تهران است. این موزه در میدان ارگ تهران قرار دارد و یادگاری از دوره قاجاریه است. این ارگ در زمان صفویه در تهران ساخته شد اما امروزه چیزی از آن باقی نمانده است. شما فقط می توانید کاخ گلستان را ببینید. این کاخ که بیش از 200 سال پیش ساخته شده، از قسمت های مختلف ایوان تخت مرمر، تالار سلام، تالار آینه، تالار سفره خانه، تالار برلیان، تالار الماس، کاخ شمس العماره، عمارت بادگیر و… تشکیل شده است.

این کاخ بخشی به نام گالری نیز دارد و یکی از بهترین مکان‌های دیدنی تهران است. گالری در طبقه پایین تالار سلام است که آثار هنرمندان دوره قاجار در آن به نمایش گذاشته شده است. آثار و شاهکارهای باشکوه کمال الملک را می توانید در این کاخ ببینید. او نقاش برجسته ایرانی در دوره قاجار بود.


کاخ سعد آباد

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

آخرین کاخ سلطنتی ساخته شده در ایران کاخ سعدآباد است. در ابتدا سلسله قاجار در این کاخ زندگی می کردند. پس از پایان سلطنت قاجار در حدود سال 1300، رضاخان در این مکان ساکن شد. همچنین محمدرضا شاه در دهه 1300 مدتی در این کاخ زندگی می کرد. پس از پیروزی انقلاب این کاخ به موزه تبدیل شد. در کنار مجموعه سعدآباد کاخ نهاد ریاست جمهوری قرار دارد که در آن از مهمانان خارجی پذیرایی می شود.


کاخ نیاوران

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

ساخت کاخ نیاوران در سال 1337 آغاز شد که به دلیل مشکلاتی مدتی ساخت آن متوقف شد. مجموعه کاخ، دارای فضاها و بناهایی مانند کتابخانه خصوصی، کاخ نیاوران و کوشک احمدشاهی است. همچنین شامل کاخ صاحبقرانیه، موزه جهان نما، باغ کتیبه ها، موزه حوضخانه، موزه اتومبیل کاخ نیاوران و مدرسه خصوصی است. این مجموعه تاریخی اکنون به یکی از بهترین موزه های تهران تبدیل شده است.


زیباترین پارک های تهران

جدا از موزه ها و کاخ های زیبا، پارک ها نیز از دیگر مکان های دیدنی تهران هستند. از زیباترین پارک های تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:


پارک ملت

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

یکی از بهترین پارک های تهران که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، پارک ملت است. این پارک به عنوان یکی از بهترین مکان های دیدنی تهران شناخته می شود. این پارک در سال 1345 افتتاح شد و 34 هکتار مساحت دارد. به همین دلیل پارک ملت یکی از بزرگترین مکان های تفریحی تهران است.


پارک آب و آتش

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

نام پارک آب و آتش در اصل باغ ابراهیم بوده اما امروزه بیشتر به این نام معروف است. این پارک نسبت به سایر پارک ها جدیدتر است و در سال 1388 ساخته شده است. پارک آب و آتش 24000 متر مساحت دارد. سازندگان از تجهیزات بسیار پیشرفته ای برای این پارک استفاده کردند.


پل طبیعت

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

پل طبیعت یکی از دیدنی ترین مکان های تهران است. در بزرگراه مدرس ساخته شده و پارک طالقانی را به پارک آب و آتش متصل می کند. موقعیت مناسب آن باعث می شود با مترو، اتوبوس، ماشین شخصی یا تاکسی به آن دسترسی داشته باشید. این پل دارای 3 طبقه است که در طبقه اول پل طبیعت رستوران هایی قرار دارد تا بتوانید طعم لذیذ غذاهای ایرانی و فرنگی را در محیط سرسبز بچشید. فود کورت بریج در ضلع شرقی پل قرار دارد. این مجموعه شامل چندین کافی شاپ، رستوران ایرانی و فست فود است که حدود 300 نفر ظرفیت دارد. مساحت این طبقه حدود 1450 متر مربع و با شیشه پوشانده شده است. طبقه دوم، با مساحتی حدود 2870 متر مربع فضایی دنج دارد.

و طبقه سوم، در این طبقه می توانید از منظره فوق العاده تهران لذت ببرید. طبقه سوم بهترین مکان پل برای پیاده روی است.


پارک جمشیدیه

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

یکی از زیباترین پارک های تهران، پارک جمشیدیه است. پارک جمشیدیه یا همان پارک سنگی، 10 هکتار مساحت دارد و در سال 1375 ساخته شده است. در ساخت این پارک، از دو عنصر گیاه و سنگ استفاده شده است. یکی از ویژگی های این پارک رستوران هایی است که آداب و رسوم اقوام مختلف ایرانی را به نمایش می گذارد.


پارک چیتگر

زیباترین کاخ ها و پارک های تهران که باید از آن ها دیدن کنید!

پارک چیتگر یکی از بزرگترین پارک های جنگلی تهران است. این محوطه وسیع در سال 1342 در زمینی به مساحت 950 هکتار ساخته شد. یکی از نکات جالب پارک چیتگر این است که یکی از دلایل ساخت آن افزایش میزان اکسیژن در غرب تهران بوده است! از دیرباز تاکنون این پارک مورد توجه ورزشکاران و دوچرخه سواران بوده است. در این پارک می توانید در کنار دوستان و خانواده خود به تفریح ​​بپردازید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده