بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» بهترین صنایع دستی و سوغات کاشان

بهترین صنایع دستی و سوغات کاشان

برترین صنایع دستی کاشان، برای سوغات

در مقاله برترین سوغاتی های خوراکی کاشان سوغاتی های خوراکی ای که می توانید از این شهر تاریخی با خود بیاورید را معرفی کردیم. حال نوبت آن است که به صنایع دستی شهر کاشان نیز بپردازیم:


فرش کاشان، میراث باشکوه سرزمین ایران

بهترین صنایع دستی و سوغات کاشان

فرش کاشان معروف ترین فرش ایران است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. مردم کاشان 70 درصد فرش ایرانی را تولید می کنند که در سراسر جهان شهرت دارد. هنرمندان، فرش کاشان را از نظر بافت بسیار ظریف می سازند. و شما می توانید جزئیات الگوها را به خوبی تشخیص دهید. آنها طرح هایی از گل ها، برگ ها و شاخه های درختان، حیوانات و رویدادهای تاریخی را ایجاد می کنند.

ناگفته نماند که تاریخ غنی این شهر در زمینه بافت بهترین فرش دستباف جهان و استفاده از طرح ها و رنگ های طبیعی باعث شده است که فرش به با ارزش ترین سوغات کاشان تبدیل شود.


زیباترین شهرهای اسپانیا مطلب مرتبط زیباترین شهرهای اسپانیا

گلیم و جاجیم; صنایع دستی رنگارنگ هنرمندان کاشانی

بهترین صنایع دستی و سوغات کاشان

گلیم قالی‌هایی است که از پشم می‌سازند و مردم آن‌ها را روی چوب مخصوصی می‌بافند. جاجیم هم مثل گلیم حصیری است اما خز ندارد. گلیم و جاجیم بسیار رنگارنگ و دارای طرح های تزیینی هستند و قیمت آن ها بسیار کمتر از فرش است.


سفالگری

بهترین صنایع دستی و سوغات کاشان

اولین چرخ سفالی جهان 4500 سال پیش در کاشان پیدا شد و سفال کاشان بیش از 7000 سال قدمت دارد. همین قدمت طولانی کافی است تا سفال نه تنها به عنوان سوغات بلکه بخشی از هویت آن، بیش از هر جای دیگری متعلق به کاشان باشد.

سفال‌سازان سفال‌های کاشان را با طرح‌ها و شکل‌های مختلف و با رنگ‌های طبیعی تزئین می‌کنند. آنها الگوهایی می سازند که جزو ارزشمندترین آثار دنیاست.


شعر بافی

بهترین صنایع دستی و سوغات کاشان

شعر بافی هنر ساخت پارچه دستباف بافته شده از ابریشم در کاشان است. این پارچه ها رنگ های بسیار چشم نوازی دارند و ساده هستند. شعر بافی در کاشان هنری 350 ساله است. هنوز هم چند نفر از مردم کاشان در گوشه و کنار شهر از کارگاه های شعر بافی خود استفاده می کنند.


گیوه، کفش های سنتی به عنوان سوغاتی

بهترین صنایع دستی و سوغات کاشان

کفش گیوه یکی از انواع کفش های سنتی بسیار محکم است که بر خلاف کفش های مدرن امروزی، بادوام بوده و از پای شما محافظت می کند. این هنر گیوه بافی (هنر ساخت کفش دستباف) در بسیاری از شهرهای ایران رایج است. اما برخی از شهرها و مناطق ایران در تولید آن شهرت خاصی دارند.

گیوه از دو قسمت سطح و پایین تشکیل شده است. بسیاری از پیرمردان این روستا هنوز در کارگاه های کوچک خود گیوه بافی می کنند. زن ها دور هم جمع می شوند و قسمت رویی آن را می بافند.


مسگری

بهترین صنایع دستی و سوغات کاشان

بازدید از بازار مسگری را فراموش نکنید. کار مسگرهای ماهر را از نزدیک خواهید دید. به علاوه شما می توانید ظروف مسی دست ساز هنرمندانه را به عنوان سوغاتی تماشا و خریداری کنید. این ظروف نه تنها جذابیت خاصی به خانه شما می دهند، بلکه پختن غذا در آنها بسیار مفید است.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده