مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 10 پیست اسکی برتر ایران

10 پیست اسکی برتر ایران

معرفی بهترین پیست های اسکی زمستانی

پیست های اسکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری هستند. دو رشته کوه مرتفع البرز و زاگرس و قله های مرتفع آنها تقریباً در طول سال پوشیده از برف است. بدین ترتیب این امر شرایط بسیار خوبی را برای علاقه مندان به ورزش مهیج اسکی ایجاد کرده است.

از این رو پیست های اسکی، هر ساله میزبان تعداد زیادی از علاقه مندان به اسکی هستند که از شهرهای مختلف برای تفریح ​​و هیجان به اینجا می آیند. در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین پیست های اسکی ایران را معرفی کنیم:


پیست اسکی دیزین

10 پیست اسکی برتر ایران

به راستی دیزین را می توان مهم ترین پیست اسکی ایران و خاورمیانه دانست. این پیست اسکی در شهر کرج در استان البرز واقع شده است. در واقع در میان پیست‌های اسکی کشورمان، دیزین اولین میزبان مسابقات بین‌المللی بود. پیست دیزین، دارای 23 پیست اسکی می باشد و سازه های مدرنی مانند تله کابین، تله اسکی و پیست های چمنی در آن تعبیه شده است.

همچنین در تابستان پیست اسکی دیزین بسیار خنک و دلپذیر است و امکان اسکی روی چمن نیز وجود دارد. از دیگر فعالیت های این مجموعه در تابستان دوچرخه سواری در کوهستان، تیراندازی با کمان و لذت بردن از طبیعت فوق العاده آن است. اما به طور غیرقابل تصوری، امتحان دامنه های سفید در زمستان چیزی خارج از این دنیا است.

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!


پیست اسکی شمشک

10 پیست اسکی برتر ایران

شمشک پس از دیزین دومین پیست اسکی ایران است. این پیست اسکی در 57 کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد و از توابع شهرستان شمیران محسوب می شود. ارتفاع شیب های اینجا از 3050 متر تا 2550 متر متغیر است. همچنین پیست اسکی شمشک یکی از پیست‌های بین‌المللی اسکی است که طرفداران و بازدیدکنندگان محلی از سراسر جهان دارد. این مکان دارای انواع امکانات حرفه ای و تفریحی مانند تله کابین، تله اسکی و مسیر ویژه ای است که با نورافکن روشن می شود. بنابراین نورافکن های زرد رنگ در این مسیر امکان اسکی پس از تاریک شدن هوا را فراهم کرده است.

از دیگر امکانات این پیست می توان به دو هتل و چهار رستوران اشاره کرد. این پیست معمولا در اوایل آذر ماه قابل استفاده است و تا اواسط فروردین برف دارد.


پیست اسکی توچال

10 پیست اسکی برتر ایران

توچال نزدیک ترین و شلوغ ترین اقامتگاه تهران است که در خیابان ولنجک یکی از گران ترین خیابان های پایتخت قرار دارد. این استراحتگاه بزرگ دارای سه تله کابین و یک تله اسکی است. خطوط تله‌کابین در مجموع 7500 متر است که یک مسیر بسیار طولانی است که با طولانی‌ترین تله‌کابین‌های جهان رقابت می‌کند. منطقه استراحتگاه دارای سه مسیر مختلف است. پیست اول از ارتفاع 3850 متری شروع می شود و تا هتلی که در ارتفاع 3550 متری قرار دارد ادامه می یابد. در واقع طول مسیر 1200 متر است.

البته برای رسیدن به تمامی مسیرهای مجموعه توچال می توانید از تله کابین استفاده کنید. این پیست یکی از قدیمی ترین پیست های اسکی ایران است که پوشیده از برف است و از اواسط پاییز قابل استفاده است. مسیرهای دیگر یکی در شیب غربی به طول 900 متر و دیگری پیست نوساز ایستگاه هفت تا ایستگاه پنج به طول 5500 است که هنوز امکانات کافی ندارد.


پیست آبعلی

10 پیست اسکی برتر ایران

پیست اسکی آبعلی قدیمی ترین پیست های ایران است. به عنوان یکی از پیست های اسکی شناخته شده کشور، در نزدیکی شهر آبعلی، در جاده هراز و در ۷۵ کیلومتری تهران واقع شده است. به طور خلاصه، پیست آبعلی دارای 5 پیست اسکی است که همگی مجهز به وسایل حمل و نقل کابلی اسکی مانند تله کابین هستند. علاوه بر این، این مجموعه دارای امکاناتی مانند زمین تنیس، اسب سواری، کایت جامپینگ، هتل، رستوران و خدمات پزشکی می باشد.


پیست اسکی پولادکاف

10 پیست اسکی برتر ایران

پیست اسکی پولادکف (به نام سپیدان) در استان فارس و در 5 کیلومتری شهر سپیدان واقع شده است. این مجموعه به دومین پیست اسکی بین المللی ایران تبدیل شده است و در 85 کیلومتری شیراز و در ارتفاع 2850 متری از سطح دریا واقع شده است.

در واقع، اقدامات تفریحی و ورزشی شامل آسانسور، تله کابین، تله اسکی، ماشین های کوهستانی، اسکوترهای برفی و ماشین های برفی است. پیست پولادکف به عنوان یکی از پیست های اسکی چهارفصل ایران، فضایی خانوادگی دارد.

علاوه بر این، امکانات دیگر در اینجا شامل رستوران، فست فود، کافی شاپ، مهمانسرا، هتل، قایق های پدالی، اسب سواری، مسیر دوچرخه سواری، فروشگاه تجهیزات اسکی، و مدرسه اسکی است.


پیست اسکی خوشاکو

10 پیست اسکی برتر ایران

تفرجگاه خوشاکو در 30 کیلومتری غرب ارومیه واقع شده است. مکانی در کوه های شیب دار ارومیه، مجهز به امکانات مناسب و وسایل حمل و نقل کابلی. همچنین دارای پوشش گیاهی مناسب است و می تواند به عنوان پیست اسکی برفی در زمستان و پیست اسکی روی چمن در فصول مختلف سال استفاده شود.

علاوه بر این، این چشم انداز طبیعی یکی از مقاصد زیبای کوه نوردی نیز می باشد. بنابراین، در عین داشتن منظره ای چشم نواز، انواع ورزش های زمستانی مانند اسکی و تیوپ سواری در اینجا رایج است.


پیست اسکی کاکان (دنا)

10 پیست اسکی برتر ایران

پیست اسکی کاکان در 18 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد. این مجموعه به دلیل مجاورت با کوه معروف دنا به پیست اسکی دنا نیز معروف است. این پیست 1500 متر طول و 600 متر عرض دارد. در نتیجه یکی از بزرگترین پیست های اسکی ایران است. این اقامتگاه در جنوب ایران مجهز به آسانسور پلاتر و دارای امکاناتی مانند خوابگاه و رستوران می باشد. علاوه بر این، مربیان باتجربه برای آموزش اسکی اینجا هستند.

این پیست اسکی معمولاً از ابتدای دی ماه تا پایان اسفند ماه فعال است و عمق برف در اینجا به 3.5 متر هم می رسد.


پیست اسکی نثار (بیجار)

10 پیست اسکی برتر ایران

پیست اسکی نسار، یکی از 5 تفرجگاه مهم استان کردستان است. یکی دیگر از پیست های اسکی مفرح و مجهز ایران که می توانید برای یک سفر زمستانی به آن فکر کنید.

این تفریح ​​زمستانی در دامنه کوه نثار شهرستان بیجار واقع شده است. این مکان مجهز به تله کابین، پارکینگ عمومی، هتل و رستوران است. علاوه بر این، قیمت های پایین ورودی و دوره های آموزشی از دیگر جنبه های این اقامتگاه است.


پیست اسکی سهند

10 پیست اسکی برتر ایران

یکی از زیباترین پیست های اسکی شمال غرب ایران که در نزدیکی تبریز قرار دارد، پیست اسکی سهند است. فاصله نیم ساعته تا شهر تبریز از نکات مثبت این پیست اسکی است. همچنین دارای مزایا و وسایل حمل و نقلی مانند 12 آسانسور، هتل ویلایی و ایستگاه های ورزشی در مسیر است. شگفت انگیز است که می توانید 6 ماه از سال را در پیست اسکی سهند اسکی کنید. اگرچه عمق برف در اینجا گاهی به 4 متر می رسد، اما موقعیت آن بهمن خیز نیست.


پیست اسکی پیام (یام)

10 پیست اسکی برتر ایران

اسکی روی برف یکی از جذاب ترین تفریحات زمستانی است. پیست اسکی پیام در خارج از شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. این پیست برفی یکی از قدیمی ترین پیست های اسکی ایران است و تنها سه روز در هفته باز است.

علاوه بر این، در این پیست اسکی می توانید تجهیزات اسکی را اجاره کنید، از تله کابین استفاده کنید و لذت اسکی را هم به صورت آماتور و هم در یک مجموعه حرفه ای مجزا تجربه کنید.

این پیست علاوه بر تجهیزات و امکانات ویژه برای اسکی روی برف، مجهز به بوفه و پارکینگ نیز می باشد و امکاناتی را برای استراحت میهمانان فراهم می کند.

در نهایت این پیست اسکی خارج از شهر تبریز در 20 کیلومتری مرند در روستای پلکانی افسانه ای به نام یام در دامنه کوه واقع شده است.


فرم ارسال نظر

  تور روسیه   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده