مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» همه چیز در مورد کاخ گلستان!

همه چیز در مورد کاخ گلستان!

کاخ گلستان + تاریخچه و عکس

تصور سفر به تهران بدون بازدید از قدیمی ترین بنای تاریخی شهر، کاخ نفس گیر و باشکوه گلستان غیرممکن است. شما حتی نمی توانید این کاخ را به عنوان یک موزه توصیف کنید - این نشانی قابل توجه از عظمت سلسله بزرگ است. کاخ گلستان در سال 2013 نامزد و سپس عنوان میراث جهانی یونسکو را به خود اختصاص داد.

همه چیز در مورد کاخ گلستان!

تاریخچه کاخ گلستان

داستان کاخ گلستان با ساخت ارگ تهران در قرن شانزدهم در زمان صفویه آغاز می شود. دیوارهای گلی کاهگلی این ارگ، چندین بنای سلطنتی را در بر گرفته بود که کاخ گلستان یکی از آنها بود. ارگ تا سال 1794 در میان سلسله‌های صفوی و زند بود. سپس محمدخان، شاه اول قاجار، تهران را به عنوان پایتخت امپراتوری ایران انتخاب کرد. کاخ گلستان اقامتگاه رسمی شاه شد و شاه آن را بازسازی کرد و با بناهای جدید تکمیل کرد. کاخ گلستان در دوران پهلوی محل برگزاری مراسم و پذیرایی های رسمی بود. رضاشاه که به شدت به نوسازی و رشد ایران اعتقاد داشت، در بین سال‌های 1925 تا 1945 برخی از ساختمان‌های آن را ویران کرد. کاخ قدیمی با ظاهر جدید شهر در حال توسعه مطابقت نداشت. با این حال، امروزه ما خوش شانس هستیم که شاهد ساخت و ساز باقی مانده، متشکل از 17 ساختمان، موزه و سالن هستیم.

همه چیز در مورد کاخ گلستان!

مساحت و بخش های کاخ گلستان

این کاخ 53000 متر مربع مساحت دارد و دوره های مختلف تاریخ ایران را به نمایش می گذارد. با وجود اینکه بخش عمده کاخ متعلق به دوران قاجار است، هر گوشه از مجموعه منحصر به فرد به نظر می رسد و تاریخ خاص خود را برای گفتن دارد. تخت مرمر، تالار درخشان، تالار عاج، تالار آینه، تالار الماس از جمله نقاط اصلی کاخ هستند. در حالی که نگاه شما از موزاییک های آینه ای خیره کننده به گنبدهای نقاشی شده در حال حرکت است، متوجه نخواهید شد که زمان چگونه می گذرد. به همین دلیل توصیه می کنیم بلافاصله بعد از صبحانه به اینجا بیایید و روز خود را با تجربه ای فراموش نشدنی شروع کنید.

به جز فضای داخلی کاخ گلستان، می‌توانید به موزه هدایا با آثار کمیاب، نمایشگاه نقاشی‌های اروپایی در حوضخانه و نقاشی‌های ایرانی در خانه تصویر و آرشیو عکاسی که اولین تجربه استفاده از دوربین عکاسی را در داخل آن نشان می‌دهد، علاقه‌مند شوید.

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

همه چیز در مورد کاخ گلستان!

آدرس کاخ گلستان

همه چیز در مورد کاخ گلستان!

کاخ گلستان در مرکز قدیم تهران و در فاصله چند قدمی ایستگاه مترو پانزده خرداد واقع شده است. در اطراف کاخ، مکان‌های گردشگری پرطرفداری وجود دارد که شامل بازار بزرگ، موزه ملی ایران، باغ نگارستان، کاخ مسعودیه، موزه جواهرات ملی و غیره می‌شوند، بنابراین به راحتی می‌توانید کاخ گلستان را در تور روزانه خود قرار دهید. اگرچه ما معتقدیم که این باید اولین مکان دیدنی باشد که در سفر به تهران باید به آن توجه کرد.


زمان بازدید از کاخ گلستان

همه چیز در مورد کاخ گلستان!

برای برنامه ریزی برای بازدید از کاخ گلستان، ساعات کاری آن را در نظر داشته باشید. این کاخ در تابستان همه روزه از ساعت 9:00 تا 17:30 (بلیت تا 16:30) و در زمستان از ساعت 9:00 تا 16:30 (بلیت تا 15:30) برای بازدیدکنندگان باز است. ساختمان‌های کاخ توسط باغ‌های زیبا احاطه شده‌اند که با فواره‌ها، حوض‌ها و انواع گل‌ها و درختان تزئین شده‌اند، بنابراین حتی زمانی که کاخ کاوش می‌شود، هنوز مکان‌های دلپذیری وجود دارد که منتظر مهمانان برای استراحت در سایه‌ای خنک هستند. وقت خود را صرف کنید، قدم بزنید و در مقابل دیوارهای چند رنگ معروف عکس بگیرید - اینها خاطراتی هستند که در طول زندگی خود حفظ خواهید کرد.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده