بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» جاذبه های گردشگری شیراز: آبشار مارگون

جاذبه های گردشگری شیراز: آبشار مارگون

آبشار مارگون، بهشت ایران

به نظر می رسد زمانی که خداوند جهان را خلق کرد، تکه هایی از بهشت ​​را مستقیماً روی زمین کپی کرده، آبشار مارگون یکی از این مکان هاست! احساس باورنکردنی آب شیرین بر روی پوست شما، صدای بهشتی ریزش آب و منظره خیره کننده این آبشار باعث می شود که وقتی به داخل بهشت ​​قدم می گذارید شگفت زده شوید.

جاذبه های گردشگری شیراز: آبشار مارگون

درباره آبشار مارگون

آبشار مارگون مخفیانه در داخل کوه های منطقه سپیدان پنهان شده است. این منطقه با چشمه ها و رودخانه های دیدنی خود برای دوستداران طبیعت بسیار مناسب است.. در مسیر خود به سمت آبشار، گل های رنگارنگ متعددی و مناظر کوهستانی باورنکردنی را خواهید دید، شاید آبشار را فراموش کنید و فقط از خود جاده لذت ببرید!

گفتنی است بهترین زمان سفر به آبشار مارگون فصول بهار و تابستان است زیرا در فصل زمستان ممکن است جاده برفی باشد و رسیدن به آن برای شما خطرناک باشد. شما می توانید به سمت آبشار رانندگی کنید، اما باید ماشین خود را حدود 800 متر قبل از ورودی آبشار پارک کنید، زیرا هیچ وسیله نقلیه ای نمی تواند بیشتر از آن عبور کند. همچنین برای رسیدن به این مکان دوست داشتنی باید کمی پیاده روی کنید. سرانجام در پایان مسیر پیاده روی شما، نهرهای دوست داشتنی پاهایتان را لمس می کنند، هوا کمی خنک می شود و گوش هایتان از صدای ریزش آب پر می شود. فقط کمی جلوتر بروید و اکنون می توانید آن را ببینید! وقت آن است که چشمان خود را ببندید و یک نفس عمیق بکشید تا طراوت و شادی درون این مکان را کاملا احساس کنید. یکی از حقایق هیجان انگیز در مورد آبشار مارگون این است که آب این آبشار نه از رودخانه و نه چشمه بالای کوه تامین می شود. اصلاً آب از سوراخ سنگ بیرون می آید!

جاذبه های گردشگری شیراز: آبشار مارگون

در نزدیکی آبشار مارگون کجا غذا بخوریم؟

متأسفانه در این نزدیکی هیچ رستورانی وجود ندارد، اما در مسیر رسیدن به آبشار مارگون، آلاچیق و مکان‌های دیگری وجود دارد که می‌توانید یک پیک نیک ترتیب دهید و از غذای خود لذت ببرید. بهترین توصیه ما این است که از کباب جوجه لذت ببرید، زیرا فضای مناسبی برای این غذا است.

زیباترین شهرهای اسپانیا مطلب مرتبط زیباترین شهرهای اسپانیا

جاذبه های گردشگری شیراز: آبشار مارگون

نکات مهم هنگام بازدید از آبشار مارگون

آبشار مارگون در دره‌ای شیب‌دار و بن‌بست قرار دارد و به همین دلیل، دارای فضای کمی برای نشستن و پارک خودرو است. این موضوع باعث می‌شود که هنگام ازدیاد گردشگران به‌ویژه در روزهای تعطیل فصل تابستان، مشکلات ترافیکی زیادی برای گردشگران و روستاییان به وجود آید.


مسیر دسترسی به آبشار مارگون در زمستان شدیدا برف‌گیر می‌شود؛ بنابراین، قبل از حرکت از بازبودن راه‌های ارتباطی اطمینان حاصل کنید و تجهیزات مربوطه را فراموش نکنید. گاهی اوقات مسیر منتهی به آبشار بسته می‌شود.


در محوطه ورودی آبشار، پارکینگی برای خودروها ساخته شده است که در اطراف آن سرویس بهداشتی و محوطه‌های مسطحی برای اقامت و برپایی چادر وجود دارد.


مسیر روستای مارگون تا پارکینگ آبشار، خاکی، کم‌عرض و در کنار دره‌ای خطرناک و بدون حفاظ است که باید شرط احتیاط را به‌ عمل آورید. 


برای دیدن آبشار باید مبلغی به‌عنوان ورودی بپردازید که در زمان‌های مختلف و فصل‌های اوج گردشگر ممکن است این هزینه بیشتر یا کمتر شود. هزینه ورودی هر خودرو به‌سمت آبشار در سال ۱۴۰۱ برابر با ۳۰ هزار تومان بوده است.


متاسفانه وجود زباله‌های زیاد در این محل، منظره ناخوشایندی به وجود آورده است که قطعا با یاری مردم و ارتقای فرهنگ طبیعت‌گردی برطرف خواهد شد.


در بازدید از آبشار بهتر است، آب آشامیدنی، عینک آفتابی، لباس اضافه، میان‌وعده، کرم ضدآفتاب، کفش پیاده‌روی، کیسه زباله و... به‌همراه داشته باشید.


نزدیک‌ترین پمپ بنزین به مارگون در شهر سپیدان قرار دارد و در روستای مارگون و اطراف آن جایگاه سوخت به چشم نمی‌خورد. به همین دلیل با باک پر به این آبشار سفر کنید تا در میانه راه دچار مشکل نشوید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده