مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی

جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی کاشان!

اسباب بازی ها فقط برای بازی کردن نیستند، بلکه می توانند داستان بگویند. داستان هایی در مورد مردم، فرهنگ ها و تاریخ. در موزه اسباب بازی کاشان صدها عروسک به نمایش گذاشته شده است تا فرهنگ و پوشش استان ها و سنت های مختلف ایران را به شما نشان دهد. برای آشنایی بیشتر با این موزه دوست داشتنی با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی

درباره موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی کاشان در یکی از خانه های تاریخی کاشان به نام خانه سهرابی قرار دارد. این خانه زیبا در زمان قاجار ساخته شده و حدود 150 سال قدمت دارد. در سال 1386 و پس از بازسازی ساختمان، هفت اتاق از این خانه به عنوان موزه اسباب بازی در نظر گرفته شد. همچنین اتاق های دیگر این بنا به عنوان اقامتگاه سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مکان می‌توانید اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های قدیمی دوران قاجار را ببینید. هر کدام از عروسک ها نشان دهنده یک لباس منحصر به فرد از جایی که از آن آمده اند هستند. این موزه ممکن است کوچک به نظر برسد، اما مطمئن باشید که شگفتی های آن کم نیست.

جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی

محل موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی کاشان در قلب کاشان قرار دارد، بنابراین دسترسی آسانی به بیشتر جاذبه های گردشگری معروف کاشان دارید. خانه بروجردی ها ، خانه طباطبایی ها، سرای عامری ها ، حمام سلطان امیر احمد و مسجد آقا بزرگ از این مکان ها هستند.

جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

محل غذا خوردن در نزدیکی موزه اسباب بازی

اگر به دنبال مکانی برای صرف غذا در نزدیکی موزه اسباب بازی هستید، شاید بتوانیم به شما کمک کنیم. رستوران سنتی ایرانی عباسی، رستوران سنتی مظفری، رستوران ستوده و رستوران شاندیز از انتخاب های شما هستند. و رستوران های هتل خانه منوچهری و رستوران های هتل سرای عامری را می توانید امتحان کنید.

جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی

 اقامتگاه موزه‌ی عروسک و اسباب‌بازی دارای هفت اتاق است که حیاط مجموعه را احاطه کرده‌اند.

هر کدام از اتاق‌های این موزه به نام یکی از عروسک‌های بومی ایران نام‌گذاری شده است؛ اتاق‌های دهتولوک که عروسک سنتی منطقه خراسان است، چولی قیزک عروسک باران‌خواهی در مناطق کویری ایران است، کترا گشه که کترا به‌معنای کفگیر و گیشه به‌معنای عروسک است این عروسک مربوط به مراسم باران‌خواهی در شمال ایران است.

جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی

بوک بارانه یا بووکه بارانه نامی کردی است و معنای عروس باران را دارد و نام مراسم باران‌خواهی در کردستان است، بیگو رقصو و اتاق ملل در این خانه- موزه میزبان گردشگران است. فروشگاه اسباب‌بازی و عروسک‌های دست‌ساز، کارگاه ساخت عروسک و شربت خانه از دیگر بخش‌های این مجموعه است.

جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی


جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازی

جاذبه های گردشگری کاشان: موزه اسباب بازیفرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده