بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» زیباترین قلعه ها در پرتغال!

زیباترین قلعه ها در پرتغال!

برترین جاذبه های گردشگری پرتغال!

قلعه های پرتغالی که در میان مراتع سرسبز و تپه های سنگی پراکنده شده اند، بخش کوچک اما مهمی از میراث عظیم تاریخی این کشور را تشکیل می دهند. در اینجا زیباترین و دلرباترین قلعه های پرتغال را معرفی می کنیم.


1. کاخ ملی پنا

زیباترین قلعه ها در پرتغال!

کاخ ملی پنا به دلیل ظاهر رنگارنگ و موقعیت باشکوهش بر فراز بلندترین تپه بالای سینترا ، مشهورترین قلعه پرتغال است . این یک بنای تاریخی با اهمیت ملی و بین المللی و یک سایت میراث جهانی یونسکو است. داستان این کاخ به قرون وسطی باز می گردد که کلیسای کوچکی به بانوی پنا تأسیس شد. در نهایت به یک صومعه و سپس به یک قلعه تبدیل شد. نمای ساختمان فوق‌العاده است و جزئیات دقیقی را از سبک معماری مانولین و موری به عاریت گرفته است. طراحی هوشمندانه این کاخ تضمین می کند که از هر نقطه از باغ ها و جنگل های اطراف قابل مشاهده است.


2. برج بلم

زیباترین قلعه ها در پرتغال!

زیباترین شهرهای اسپانیا مطلب مرتبط زیباترین شهرهای اسپانیا

برج بلم قرن شانزدهمی با نمادهای خانه پادشاه مانوئل اول، از جمله طناب ضخیم که قلعه را احاطه کرده و به گره‌ها و صلیب‌های زیبا در زوایای مختلف ختم می‌شود، آراسته شده است. در اواخر قرن شانزدهم، این برج در طول تهاجم اسپانیا به پرتغال به زندان تبدیل شد و جنایتکاران طبقه بالاتر و مخالفان سیاسی را در سیاه چال ها نگهداری می کرد. برج بلم از پایتخت پرتغال محافظت می کرد که در برابر حملات دزدان دریایی و کشورهای همسایه آسیب پذیر بود. امروزه، این نماد کلیدی لیسبون است و به عنوان یادآور قدرت سابق پرتغالی ها در خشکی و دریا است.


3. قلعه مورها

زیباترین قلعه ها در پرتغال!

قلعه مورها در قرن هشتم و نهم ساخته شد و آن را به یکی از قدیمی ترین قلعه های حفظ شده در پرتغال تبدیل کرد. این قلعه موری ها بر فراز تپه ای شیب دار در میان جنگلی انبوه قرار دارد و با دیواری بلند احاطه شده است. قلعه برای زنده ماندن در محاصره های طولانی تغییر کرد و یک مخزن برای آب آشامیدنی در داخل آن ساخته شد. با این حال، با وجود موقعیت جغرافیایی حیاتی خود، این قلعه توسط ساکنان آن در قرن پانزدهم رها شد و به سرعت ارزش خود را از دست داد و شروع به پوسیدگی کرد. امروز برای دیدن مناظر چشمگیر از دره های زیبا که به سمت اقیانوس اطلس کشیده شده اند، به قله صعود کنید.


4. قلعه گیماراس

زیباترین قلعه ها در پرتغال!

قلعه Guimarães یکی از مهم ترین قلعه های قرون وسطایی در شمال پرتغال است. دیوارهای آن به شکل یک پنتاگرام ساخته شده بود که با هشت برج مستطیلی شکل ساخته شده بود. این بنا که در قرن دهم ساخته شد، بعداً به اقامتگاه رسمی سلطنتی هنری بورگوندی، کنت پرتغال، پدر اولین پادشاه پرتغال، آفونسو هنریکس تبدیل شد. این قلعه در برابر نبرد سائو مامد در سال 1128 مقاومت کرد که منجر به پیروزی آفونسو شد و نقطه شروع یک پرتغال مستقل بود. از آن زمان به بعد این قلعه زادگاه ملت پرتغال لقب گرفته است.


5. قلعه المورول

زیباترین قلعه ها در پرتغال!

این قلعه ماسه سنگی در بالای یک جزیره صخره ای کوچک در وسط رودخانه تاگوس، یکی از زیباترین قلعه های کشور است. قدمت این بنا به قرن دوازدهم برمی گردد و علیرغم قدمت قابل توجه آن، قلعه المورول در وضعیت خوبی قرار دارد. این جزیره مدت‌هاست که یک نقطه مهم استراتژیک بوده و آبراهی در امتداد تاگوس را کنترل می‌کند و به طور گسترده پذیرفته شده است که نام آن از کلمه عربی almorolan گرفته شده است که به معنای "صخره مرتفع" است. در واقع، این تعریف موقعیت قلعه را کاملاً توصیف می کند.


6. قلعه ابیدوس

زیباترین قلعه ها در پرتغال!

ساخت قلعه ابیدوس به زمان حضور رومیان در پرتغال برمی گردد. برج‌های استوانه‌ای و مربعی شکل دارد، در حالی که سنگ آهک و مرمر نما را تزئین می‌کند. این یک نمونه خوب از یک استحکامات است که به خوبی حفظ شده است و از سرنوشت تبدیل شدن به ویرانه های غم انگیز فرار کرده است. امروز، این یک هتل رمانتیک کوچک است. دهکده اطراف قلعه جادویی به خاطر مناظر جذاب و سرسبزی فراوان، همراه با خیابان‌ها و کوچه‌های سنگ‌فرش‌شده عجیب و غریب معروف است. برای آشنایی با اسرار پنهان این قلعه مورها به هتل مراجعه کنید.


7. قلعه اوورامونته

زیباترین قلعه ها در پرتغال!

نمونه دیگری از یک قلعه با شکل جالب، قلعه Evoramonte است که دارای چهار برج استوانه ای است. اینجا جایی است که امتیاز اوورامونته امضا شد و بدین ترتیب پایان یک جنگ داخلی شش ساله در پرتغال در قرن نوزدهم بود. در طول سلطنت خود، پادشاه آفونسو هنریکس، همراه با همسرش، ملکه مافالدا ساووی، از قلعه به عنوان اقامتگاه تابستانی خود استفاده کرد.فرم ارسال نظر

  تور روسیه   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده